Для голосування необхідно авторизуватись

Киця і синиця

На дереві сиділа синиця. Вона радісно цвірінькала, адже щойно відвідала годівницю, де було багато крихт, насінин і зерна. Щоправда, синиця із своїм бажанням поживитися була не самотня. Біля старого дерева із п’ятиповерховою годівницею, зробленою із пластмасових пакувань, знаходилися зарості молодого вишняку. Там сиділа зграйка горобців, які теж не відмовлялися поїсти. Була зима. Снігу намело на півметра і звісно їжі не вистачало. Але коли вона з’являлася у годівниці, то біля неї бував аншлаг. Горобці сиділи по кілька у кожній із годівниць, які не витримували такої навали і починали небезпечно розгойдуватися. І тоді частина корму висипалася на землю. Горобці наче кури старанно видзьобували усе із снігу.

Час від часу руда кицька, якій подобалося спостерігати цікаве видовище із вікна, прибігала по прокладеній у високих кучугурах доріжці і сиділа під годівницями. У кицьки прокидався мисливський інстинкт. Горобці тоді злітали із годівниці, сідали на найближчих гілках і уважно спостерігали за рудою зайдою, яка звісно такою себе не вважала. Але померзнувши в снігу і впіймавши облизня, кицька бігла у сіно, чи до хати грітися.

Синиця уважно за усіма слідкувала. Вона була більш обережна, ніж навала горобців, але коли руда хижачка відійшла, то і собі підлетіла їсти, бо потрібно запасати енергію для морозного вечора і ночі.

Киця і синиця по-різному сприймають одна одну. Хоча мета схожа – поїсти, але синиця та інші птахи зовсім не бажають стати їжею для кицьки. Насипані крихти підгодують птахів у складні для них снігові часи і вони віддячать знищенням шкідників, видовищем за вікном і веселим співом, бо якими б високими не були кучугури за вікном, але весна усе ж прийде.

 

16.02.2021-13.03.2021

Світлина автора.

1

Автор публікації

Офлайн 5 днів

Світлана Борщ

806
Коментарі: 1Публікації: 477Реєстрація: 16-07-2018

Вибір видавця (Червень 2019)

Достижение получено 21.07.2019

Титул: Вибір видавця (Червень 2019)