Для голосування необхідно авторизуватись

ГІАЦИНТИ… І ЧУДОДІЙНИЙ АРОМАТ КВІТІВ ЧАРІВНИХ

. .ГІАЦИНТИ… І ЧУДОДІЙНИЙ АРОМАТ КВІТІВ ЧАРІВНИХ

. ГІАЦИНТ. ГІАЦИНТИ… Ці прекрасні ніжні квіти, з дивовижною будовою у вигляді маленьких дзвіночків із дрібненьких квіточок, цілими букетиками на одному стеблі в обрамленні високих зелених листочків, заполонювали своїм неймовірним запахом ледь не всенький кут (куток, магала).
. .Висаджені рівненькими рядочками попід парканом, посередині квітника, окремими купками – острівцями перед хатою – голубі, блакитні, рожеві, білі – ГІАЦИНТИ милували око, вабили – надили своїм розмаїттям ніжних кольорів. Це мова йде про наші, рідні ГІАЦИНТИ, пристосовані до наших умов, до помірного клімату, з теплом і сонцем для доброго розмноження.
. .А в іншому ряду, ближче до хати – світлиці – починали квітувати пізніші ГІАЦИНТИ – фіолетові, оранжеві, сині, темно-рожеві, жовті, котрі надійшли із “ІНТЕРФЛОРИ” на замовлення кілька років тому.
. .Зізнаюся, дуже хотілося їх розсадити – розділити, аби втішатися і насолоджуватися дивовижною красою і чудодійним ароматом незвичайних вишуканих сортів ГІАЦИНТІВ. Та не наважилась, бо побачила, що кілька кущиків пропали (“щезли”, зникли), хоч і зима не була холодною.
.Пригадую, ще “на зорі” нашої квіткової “діяльності”, маючи власний куточок “КВІТИ” (кіоск) у центрі КЕЛЬМЕНЦІВ, ми з донькою ТЕТЯНКОЮ викопували цибулини, кущики ГІАЦИНТІВ, ПРИМУЛ, ТЮЛЬПАНІВ, НАРЦИСІВ і …продавали. А люди ще просили…
. .Із цих невеликих квітів оформляли скромні букетики, прикрашаючи їх холодком, гіпсофілою, зеленню. Гарно виглядали вони і в квіткових композиціях.
. .- Де ті твої пахнющі букети, ТАМАРА? Гай, давай, ще оформляй, бо люди питають. Дуже їм сподобалось, – говорив раніше мій чоловік ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ, коли працював у нашому кіоску “КВІТИ”.
. .І ми з ТЕТЯНКОЮ знову “творили…”
. .Любо та мило у нас на подвір’ї, весна, прекрасна і квіткова, дивувала – чарувала дивограєм кольорів різних “квіточок і цвітів” (так казала моя бабка НАТАЛІЯ).
. .Виходжу – виглядаю я щоранку на своє заквітчане подвір’я, стою ледь не коло кожнісінької квіточки, дивуюся вишуканою досконалістю БОЖЕСТВЕННОГО створіння і згадую… Згадую, коли поклали (побудували) нову файну хату, я так хотіла мати багато – багато квітів. Мої сусідки (старші) почали викопувати і зносити мені свої улюблені НАРЦИСИ, ГІАЦИНТИ, ТЮЛЬПАНИ, ІРИСИ (КОСИЦІ), ПІВОНІЇ, БАРВІНОК, ЛІЛІЇ – і ранні, і середні, і пізні. Я дуже вдячна, скільки пам’ятатиму, МАРІЇ БАРАБАШ, ОЛЕКСАНДРІ ДРОНИК, ВАЛЕНТИНІ ФУСТІЙ, ГАННІ КУЦОКОНИК, ВАЛЕНТИНІ КОРПАН, ОЛІ ЧАЙЦІ, ТЕТЯНІ ЗАЄЦЬ, ОЛЕНІ ГОРОБІЄВСЬКІЙ.
. .Своїми, тобто нашими, квітами заполонювали і засаджували мій такий барвистий квітник мої рідні: і бабка НАТАЛІЯ, і мама АЛЛА, і тітка ДОКІЯ, і тітка МАНЯ, і вуйна ІРИНА.
. .Пізніше у домашньому квітнику зацвітали жовтогарячі чорнобривці, кучерявились лапаті голівки настурції, ніжно-рожеві флокси, сонячні барвисті жоржини, червоніли полум’яні сальвії, яскраві голочки – айстри, урізноманітнювали терпке повітря осінні хризантеми…
. .Маючи багато – багато улюблених квітів, ділюся з людьми, які кохаються у квітах – дивоцвітах.
. .За переказами, квітка ГІАЦИНТ символізує любов, щастя, вірність. Із грецької мови він перекладається як “КВІТКА ДОЩІВ”. Греки назвали цю чарівну квітку ГІАЦИНТОМ на честь героя грецької міфології.
. .Єдине, що можу щиро сказати: я висаджую, пересаджую, доглядаю ГІАЦИНТИ, та й інші квіти – у різних місцях. І вже з власного досвіду роблю висновок, де моїм квітам добре і затишно. Головне, аби не було протягів і вітру.
. .Тож хай на серці і душі у вас завжди буде сонячно,
квітково, щасливо, веселково!

. . . . . . ТАМАРА РОМАНЮК

2

Автор публікації

Офлайн 4 тижні

Тамара Романюк

960
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій