Для голосування необхідно авторизуватись

КРАСА, ДАРОВАНА ПРИРОДОЮ

. . КРАСА, ДАРОВАНА ПРИРОДОЮ…
. .РОМАШКА… Ось як чудово пише про ромашку Григір
ТЮТЮННИК:
. .”…у зеленому затишному храмі, вся переплетена золотими нитями сонця, на високому гінкому стебельці росла лугова цариця – ромашка. Це, мабуть, була найпрекрасніша в світі квіточка, рівна, висока… Ще й зверху прикроплена дрібною, як вістря сталевої голки, росичкою… Він (Тимко) утримався, щоб не збити з неї росички, не зняти дорогої КРАСИ, ДАРОВАНОЇ ПРИРОДОЮ. Він так і залишив квітку разом з густим кущиком трави в її зеленому храмі…” – прочитала КАТЯ, і знову вкотре зачиталася, та ще більше захопилася й полюбила свої дорогі ромашки…
. .- Ой, бабуся, такі гарні ромашки у нас на подвір’ї! – вигукнув дзвінкоголосо старшенький внук, задивляючись від дороги на цілий ряд розлогих кущів білих ромашок. Повернувшись зі школи, ТАРАСИК повільно ходив по великому подвір’ї і захоплювася, усміхаючись, здавалося б, усією квітковою красою, яка вабила перехожих неймовірним різнобарв’ям кольорів.
. .- Розкажи нам про наші квітки, і про ці, і он ті, бабуся! – показували пальчиком на ромашки, барвінок, чорнобривці, незабудки, калину внучка МАРІЧКА та молодшенький АНДРІЙКО, приєднавшись до ТАРАСИКА. У школярів щойно закінчилися уроки, і весело розмовляючи, вони довго стояли біля КАТІНОГО барвистого квітника.
. .- Ну, то слухайте уважно, я розповідатиму, а ви не перебивайте один одного, – погодилася КАТЯ.
. .- А чи знаєте ви, що і ромашки, і барвінок, і чорнобривці, і незабудки вплітали у віночок, який дівчатка починали носити з трьох років? Кожна квіточка лікувала дитину. Чорнобривці – від головного болю, незабудки та барвінок покращували зір, а ромашка серце заспокоювала.
. .- І звідки ти, бабуся, про це знаєш? Так цікаво розказуєш нам…
. .- Читала багато у книгах, журналах. Треба гарно вчитися, багато читати, потім знову перечитувати, аби краще зрозуміти текст, засвоювати всю шкільну програму. І тоді ви всі троє будете розумні, грамотні, освічені… – спокійно говорила КАТЯ.
. .- І я буду? І я! І я також! – почали голосно спілкуватися сестричка і братики.
. .- У чотири роки плівся інший віночок. Доплітався безсмертник, листочки яблуні. – Про це написано у дитячому журналі “Барвінок”, – продовжувала жінка.
. .А для шестирічної доньки у віночок уплітали мак, що зміцнював сон і беріг думку. На сьомому році плели вінок із семи квіточок. У центрі було гроно калини червоної – символ краси дівочої.
. .- У мене є дуже гарний віночок – з українськими квіточками, – нагадала МАРІЧКА. – Я його кладу на голову тоді, коли одягаю білу вишиванку і червону спідничку. На фотографії ми удвох з ТАРАСИКОМ в українському вбранні, бо ми справжні українці, – щебетала балакуча дівчинка.
. .- А що, хлопці теж одягають вінок? Не може бути так, – здивовано подивився на бабусю КАТЮ ТАРАСИК.
. .- Та ні. Віночок плівся із живих квіточок. Усі квіти мають лікувальні властивості, тому їх чіпляли коло дитини. А ще виготовляли з них у домашніх умовах свої ліки.
. .Слухали – слухали діти КАТІНУ бесіду, а потім всі разом наввипередки побігли на охайне, ніби застелене чистою зеленою ковдрою із м’якої трави, подвір’я і почали шукати, позираючи на добру бабусю КАТЮ, знайомі і незнайомі квіти із її цікавої розповіді. І невеликі трав’янисті кущики з голубими квіточками й твердими блискучими листками барвінку знайшли, і з усіх боків роздивилися – намилувалися ніжними білими ромашками, і за терпким запахом та жовтогарячими кольорами побачили махрові чорнобривці, і показували рученятами вгору на молоду калину. на якій вже були маленькі зелені грона, що мали ось – ось зачервоніти, і знайшли за гарним вирізьбленим листям кілька кущів оранжевого маку…
. .Ще багато цікавого можна дізнатися про чарівні квіти. Яка ж прекрасна мальовнича рідна сторона – УКРАЇНА! І дай, ГОСПОДИ, щоб уся ДАРОВА БОГОМ КРАСА завше милувала – тішила зір і надовго залишалася у нашому серці.
. . ТАМАРА РОМАНЮК,
. . 25 жовтня 2019-21 р.
1

Автор публікації

Офлайн 1 місяць

Тамара Романюк

960
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій