Йсе якась “абракадабра”,закыпають ми мозґы́:”
“ста́рый” “но́вому” антонім!..А уєдно…Йсе куды́?
“Страшно файный” як поня́ти? Вы дашто єдно лишіть:
вать “страшный” вать “дуже файный” – сяк,по факту ми кажіть!
Бо фантазія нияка (факт для мене – всьо ото!..
Но “літати” тоже лю́блю – правду кажу! – всьо равно!)…
Я пацан не молоди́нькый (вже за 40 ми давно!)
“Ста́рый Но́вый рік”…Йсю фразу не приймаю всьо равно!
,,Василя́” стрічати бу́ду (а не “Ста́рый Но́вый рік”):
чоловік-Василь приходить!..А Пацкан…в Китай утік!
Чи нам сво́його не тре́ба,сись нам зоопарк треба́?
Кіть приймаєме сих гостів,уповім я:”Нам труба!”
Вы свого́ не забывайте,што казали нам діды…
Василям усім вічую:щастя й жити без біды!
Всьих Василів,Василин,Лоціїв з іменинами!
Бабинець Ю.Ю.

Яскравий коментатор
Достижение получено 22.08.2021Титул: Яскравий коментатор