Для голосування необхідно авторизуватись

Сонце померло

                               «Де вітер спів непевний почина,

                                 В якому чути скаргу вовкуна,

                                 А сонце на кривавім небосклоні,

                                 Ховаючись у хмаряній обслоні,

                                 Так лагідно й зворушливо кона…»

                                                                          (Поль Верлен)

Ви чуєте? Люди!

Сонце померло

Цього шовкового вечора.

Сонце – живе око нашої круговерті,

Риба луската моря Ніщо спокійного –

Сонце померло.

Завішуйте більма-фіранки

Ваших будинків – їжаків клишоногих,

Забороніть їм блукати шляхом

Босоногих аристократів Неаполя:

Карбонарі барокових п’ятниць.

Навіщо Петрарка Людину оспівував?

Сонце померло!

Цього плаксивого вечора:

Кантати Верони меланхолійної.

Данте. Навіть він уявити не міг

У тій круговерті підземних інферно, що:

Сонце померло!

Поховайте його в кораблі вікінгів

Космічного пилу чорного.

Сонце померло!

Серед тьми я кличу людей,

Приходять на крик мій самотній

Юрби сліпців – як звично їм в темряві

Такій бавовняній і тихій блукати

Без костура (бо навіщо?)

Сповідайтесь мені – тільки чесно –

Це ви його вбили?

І колисали Ніщо у скрині Плеяд?

Підпаліть дракар-домовину Інґольфа

Нехай Сонце засяє останнім вогнем треби,

Бо Сонце було так само блукальцем –

Мандрівцем безпритульним,

Як ті – жителі Оркні –

Будівничі Кола Бродгара.

1

Автор публікації

Офлайн 5 днів

bratlibo

1 390
Коментарі: 54Публікації: 1064Реєстрація: 11-04-2020

Яскравий коментатор

Достижение получено 02.01.2024

Титул: Яскравий коментатор

Присвоюється користувачу, який прокоментував 50 і більше публікацій

Золоте перо

Достижение получено 31.05.2020
Присвоюється автору, який подав на сайт 100 і більше публікацій