Для голосування необхідно авторизуватись

Слово про хрест

Якщо Хрест – є центром твого життя! То вже немає значення, якого він розміру, з чого зроблений і якої матеріальної вартості. Здається головне, що ти став під хрест, і водночас якби другорядне. Бо чого ти туди став, що тобі зайнятися нічим, чи зручно тобі під хрестом?
Може ти прийшов, як найбільший грішник, щоб покаятися, чи наче великий праведник – похвалитися собою!
А може ти даремно прийшов? Ще раз плювати на Того, що заради тебе висить, вдарити Його в лице, аби вгадав як тебе звати, поправити Йому вінок з терену, аби наліз на очі,щоб більше тиснуло, щоб знав… може? Чи ти став під хрест аби вкотре Він скуштував жовчі змішаної з оцтом, і щоби якось голосно крикнути: “гей, Ти, Який руйнуєш і відбудовуєш храм за три дні, зійди з хреста! Чи ти просто підійшов щоб хоч шматок Його одежі собі на пам’ять залишити, то ж всяке буває. Ні?
А!!! Ти приніс нові цвяхи? Гостріші і довші, їх можна буде загнути з тої сторони, то вже надійно. І дерева гнилого приволік зо двох колод, то Йому достатньо, а те що вже призначено, можна ще використати в побуті. Лавку,чи навіть для стола комусь буде. То ти вчора бив себе в груди зо всієї сили і мовив, що не зречешся Його ніколи. І першим зневажив Велику святість.
А може то я сильно помилився в тобі, ти просто самотній і втомлений життям прийшов шукати захисту.
Як Симон Петро, що плакав від безпорадності, як жінки мироносиці: Марія, інша Марія, Іванна, Сусанна, Соломія… та ті, що розуміли біль свого Вчителя і Господа, що йшли слід вслід… Може ти побачив що чоловік, якого звали Симоном втомився з хрестом Христовим, тому взяв і підважив собі на плечі? Може то ти, бо мав бажання прислужитися Невинному хоч якось, зняв Тіло Ісусове з Христа, разом з Никодимом та Йосифом, обмив з глибочезних ран засохлу кров і допоміг Святого положити до гробу?
Але мене хвилює найбільше інше, бо бачу величезну юрбу кудись бредучи християн, з їхніх пояснень мені зрозуміло одне: їм байдуже і перше і друге. Якщо ти збирався примкнути до них, щоб загубитися начебто в натовпі, то нам точно вже ні про що говорити більше. Співчуваю лише!
Бо завжди від тієї миті, коли на хресті розп’яли Невинного буде «слово про хрест, як глупота тим, що погибають, а для нас, що спасаємося, сила Божа» (І Кор. 1,18).

2

Автор публікації

40
Коментарі: 0Публікації: 20Реєстрація: 12-03-2019

Бронзове перо

Достижение получено 21.03.2019
Присвоюється автору, який подав на сайт 10 і більше публікацій