Повітря пахне яблуком й медами.
У цей прекрасний світлий літній час
До нас спішить з серпневими вітрами
Знов Маковея чи Медовий Спас.
Суцвіття маку полум’ям палають
І маківки голівки підняли.
В цей день вони, мабуть, того й чекають,
Щоб зрізали й у храм їх віднесли.
А там вони приймуть своє «причастя»,
Благословляться силою Отця,
Приноситимуть людям тільки щастя
В домівки, душі, помисли й серця.
А на столі чекає корж до маку,
Яка ж солодка страва та смачна!
І пращурам далеким й нам до смаку,
Є здавна традиційною вона.
Як захід сонця маком запалає
Й ніч перекине з зорями цебро,
Хай кожен з нас бажання загадає
На щастя, Божу ласку та добро.
