Для голосування необхідно авторизуватись

К А Т Р У С Я – Частина 1.

. . К А Т Р У С Я – .Частина 1.
. .Яскраві сонячні промені ледь пробивалися через густе листя дерев, ніжно пригріваючи сільське подвір’я. Вранішня роса мило виблискувала веселковими барвами на зеленій пухнастій траві. У теплому літньому повітрі ще відчувався приємний аромат вечірніх запашних матіол. Починався новий день…
. .Домашня улюблениця ЗОРЯНКА своїми розумними очима виглядала старшу господиню бабку НАТАЛІЮ, повертаючи голову до дверей. Вона чекала, аби її здоїли і свіжого парного молочка дали новонародженому ОРЛИКУ.
. .Уже давно відспівали – відкукурікали перші півні, шумно і галасливо повилітали кури – несучки, голосно гелготіло сімейство гонорових гусей. А надійний охоронець ДРУЖОК дзвінкоголосо сповіщав – гавкав на сільських людей, які вже стояли коло воріт, очікуючи молодого хазяїна. Маленький цуцик ЦИГАН весело зустрічав своїх господарів, махаючи кучерявим хвостиком.
. .- ІВАНЕ, ми тебе просимо, худібка наша услабла, може щось порадиш, підкажеш, – благали немолоді вже люди з іншого кута великого села.
. .- Та я що вам, дохтор? Я ще лиш вчуся, – відповів гострий на язик майбутній ветеринар. – Але якось зашарівшись, потупцювавши на місці, погодився.
. .Молодша господиня ВІРУНЬКА пішла кликати до сніданку свою старшокласницю КАТРУСЮ. І …застигла на місці: донечка так і задрімала над підручниками за столом – на всеньку ніченьку, – наближалися екзамени.
. .- КАТРУСЯ, ходімо до школи бігом, бо уже спізнюємось, – гукали однокласниці на дорозі. – Дівчина бігла, заплітаючи довгу косу й одягаючи чорний фартух на коричневе плаття з білосніжним комірцем.
. .- Ой, мені якось так незвично: і консультації, й відкриті уроки, і підготовка до екзаменів, – хвилювалася МАРІЙКА.
. .- А я найбільше боюся письмових екзаменів. Я ж не вмію так писати, як ви, – сумно говорила ЛЮБКА.
. .- Дівчата, а які квіти ми візьмемо на подарунки учителям, що покладемо у вазу на столі? – відволікала від тривожних роздумів своїх подружок весела КАТРУСЯ.
. .І білосніжні півонії, і молочно-золотистий жасмин, і полум’яні оранжеві маки, і барвисті іриси, і ніжні орлики, і білі – білі ромашки, – про які тільки квіти не говорили дівчата.
. .- Не хвилюймося, візьмемо те, що розцвіте, щось придумаємо. Кожна квітка файна по-своєму, – по-дорослому міркувала КАТРУСЯ. – Нам головне – добре й уважно слухати вчителів, аби екзамени успішно скласти.
. .Далі буде…
. . ТАМАРА РОМАНЮК,
. . 17 листопада 2018-21 р.
1

Автор публікації

Офлайн 4 години

0967487735

23
Коментарі: 0Публікації: 18Реєстрація: 08-11-2021

Бронзове перо

Достижение получено 21.11.2021
Присвоюється автору, який подав на сайт 10 і більше публікацій