Для голосування необхідно авторизуватись

КВІТКА – СЯЙВО ДУШІ

. . КВІТКА – СЯЙВО ДУШІ !
. . . . . . . ….ЯК ЗАПОВІТ, В ДУШІ СВОЇЙ НЕСУ,
. . . . . . . .ЗАДУМАЙСЯ, ЗАТАМУВАВШИ ПОДИХ:
. . . . . . . .КРІМ ДОБРОТИ, ДАРУЄ НАМ ПРИРОДА
. . . . . . . .СЕБЕ Й ОСОНЦЕНУ КРАСУ. – Г. Коваль.
. .Ці чудові віршовані рядки мені спадають на думку завжди, як тільки-но починаю створювати квіткову композицію чи оформляти квітковий подарунок або робити букет на замовлення. Фантазую, міркую, “майструю”, а на душі так добре, світло, привітно.
. .Чому заговорила про квіти? Бо люблю квіти, як і кожна жінка, бо закохана в них із самісінького дитинства.
. .А ще знаю, спостерігаю, усвідомлюю, що світ, особливо сьогодні, мінливий і непередбачуваний у своїх смаках. Однак, є категорії, які в усі часи мали незмінну вартість. До їх числа, безперечно, належать квіти. Бо КВІТИ – ЦЕ КРАСА, А КРАСА, ЯК ПЕРЕКОНЛИВО СКАЗАВ МУДРЕЦЬ, ВРЯТУЄ СВІТ.
. .Пригадую випадок, який стався з 15 років тому. Двоє чоловіків, гарно й елегантно вдягнених (це було взимку), купили кілька букетів із гвоздик різних відтінків, крутилися (в прямому значенні цього слова) у центрі КЕЛЬМЕНЦІВ, розводячи руками. І зразу ж спитали мене:
. .- А ви не знаєте, де тут можна щось купити до квітів у подарунок? – Приємно здивована, я порадила їм магазини з подарунками неподалік. І задумалася: чому спочатку не духовність, а потім матеріальне? Купують дорогі речі, сувеніри, прикраси, а на квіти залишають копійчини. Чому не навпаки? Чи знаєте ви, що КВІТИ – НАЙКРАЩИЙ ПОДАРУНОК? Для коханої людини, для дівчини, для жінки, для матері, сестрички, бабусі. КВІТИ дарують юнакам, молодим чоловікам, поважним господарям. КВІТИ символізуть любов. І “НЕХАЙ УСЕ РОБИТЬСЯ З ЛЮБОВ’Ю” (Євангліє, Посл. св. ап. Павла коринт., 16:14).
. . Нас багато. Всі ми – різні: за інтелектом, характером, вдачею. Хтось на все має власну думку, хтось дослухається до порад інших, хтось дуже дріб’язковий чи непередбачуваний, хтось веселий жартівник чи серйозний і вибагливий. І всім у наш складний час потрібні квіти повсякчас, бо “В ІСТОРІЇ КВІТІВ ПОЛЯГАЄ ЧАСТИНА ІСТОРІЇ ЛЮДСТВА” (Ауербах).
. . Багаторічні спостереження наводять на думку, що людям потрібно порадити, пропонувати, не нав’язуючись у свідомість, виховувати, переконуючи у доброму, гуманному, світлому.
. .А чи знаєте ви, що існують різні думки щодо тлумачення символіки самих квітів, значення кольорів?
. . Приміром, троянда – королева квітів. Жодна рослина не може порівнятися з нею за красою квітки, ароматом, гамою забарвлення, тривалістю цвітіння. Нею захоплювалися, її оспівували, вона була символом як війни, так і миру. Інше джерело досліджень каже, що троянда – цариця квітів – є символом здоров’я.
. .А скажімо, чарівні квіти під назвою “орхідея” завжди тішать нас своїми барвистими ніжними квітами. Свою назву орхідея отримала від грецького слова “phalaiha”, що означає метелик. Жаль тільки, що ці казкові представниці рослинного світу занесено до Червоної Книги УКРАЇНИ.
. . З давніх – давен у життя людини, як квітка святості та цнотливості, увійшла лілія. Найпершою відомою стала лілія білосніжна, яку назвали Лілією Мадонни, бо нею прикрашали скульптурні зображення Діви Марії.
. . Півонія – одна з найпоширеніших рослин, яка здавна вважалася символом багатства і довголіття. Існує кілька версій щодо її назви. За однією з них, вона утворена від фракійської місцевості Пеонії, де був поширений один з її видів.
. .Некрасивих квіток не буває. Кожна прекрасна по-своєму. Серед розмаїття квітуючих рослин особливе місце належить жоржині. Завдяки великій кількості різноманітних форм і забарвлень їй можна з честю присвоїти титул справжньої цариці саду.
. .Ще багато можна писати і говорити про квіти, наприклад, кому і які квіти дарувати, як доглядати зрізані (подаровані) квіти, як вирощувати окремі сорти, що означають кольорові принади грайливих відтінків. І це просто спостереження. Приміром, червоний колір – найбільш активний і поширений – відзначається великою кількістю різнобарвних тонів. Світло-червоний – гарячий, полум’яний, хвилюючий, темно-червоний – серйозний, достойний, спокійніший. Цей колір символізує кров, життя, любов, свободу, вогонь, пристрасть, свято. Але кажуть, що …дарувати заміжній жінці червоні квіти …нетактовно!?…
. .Жовтий колір – теплий, світлий, життєдайний, сонячний, живучий, легкий. До речі, деякі забобонні люди бояться цього кольору, жахаються його, як вогню. Подумаймо: бояться не БОГА, а кольору… Жовтий колір сьогодні особливо в пошані. Чи це данина моді?… Він символізує сонце, життя, світло, радість, розкіш, великодушність, пошану до старших.
. .Та найдорожча нагорода – вдячність покупців. Є чудовий вислів грузинського поета ШОТА РУСТАВЕЛІ, який став уже афоризмом: “ЩО СХОВАВ ТИ, ТЕ ПРОПАЛО, ЩО ВІДДАВ ТИ – ТЕ ТВОЄ”. Можна зібрати найцінніші КВІТИ, сховати подалі від людських очей і тішитися самому власним скарбом, переповнюючись честолюбною радістю, що така краса тільки для тебе. Проте КВІТИ створені ТВОРЦЕМ все ж таки для звеличення кращого в людині. Тож не дамо згаснути ІСКРІ БОЖІЙ!
. . ТАМАРА РОМАНЮК,
. . 28 жовтня 2017 – 21р.;
. .
1

Автор публікації

Офлайн 4 години

0967487735

23
Коментарі: 0Публікації: 18Реєстрація: 08-11-2021

Бронзове перо

Достижение получено 21.11.2021
Присвоюється автору, який подав на сайт 10 і більше публікацій