Для голосування необхідно авторизуватись

БІБЛІОТЕКА – ТО ВІЧНИЙ МІЙ ХРАМ

. .                  БІБЛІОТЕКА  –  ТО  ВІЧНИЙ  МІЙ  ХРАМ
. .Бібліотека… Моя рідна сільська бібліотека. Вперше я потрапила у нашу гарну бібліотеку десь літечок у 10-11, коли навчалася у середній школі.
. .Згадалося оце мені… Зайшла у бібліотеку, таку затишну та світлу і …застигла на місці: скрізь книги, книги, книги… На полицях, на стелажах, на столах, у шафах – книги. Великі, малі, чорно-білі, кольорові, з візерунками, з малюнками книги приваблювали зір. І всюди – квіти у вазонах… Таке гармонійне поєднання вічної духовності і природної краси.
. .- Що би ти хотіла прочитати, ТАМАРКА? – почула приємний голос бібліотекарки.
. .- Все – все – все хочу прочитати! Всі книги хочу тримати у руках, – на одному подиху вимовила я. – А сама захоплено озираюся скрізь по бібліотеці. Сказати, що зачарована – це нічого не сказати. Це треба відчути!
. .І почалося… Книги назавжди полонили мене у свій дивовижний світ. Читала – перечитувала художню літературу, захоплювалася чудовими краєвидами матінки – Природи, жила, любила, кохала, навчалася, сміялася, плакала, народжувала, раділа разом зі своїми улюбленими героями повістей і романів, цікавилася героїчною історією нашого краю, мандрувала незабутніми стежками, вивчаючи цікаву
географію УКРАЇНИ. А згодом працювала з науковою та методичною літературою, коли навчалася у педагогічному інституті “на вчительку”, як казала моя бабка НАТАЛІЯ. А головне – на довгі літа подружилася із бібліотекарями центральної районної бібліотеки у Кельменцях, де мені завжди приємно побувати.
. .І хай там що кажуть про всюдидущий “ІНТЕРНЕТ”, що заволодів свідомістю людей різних поколінь – я віддаю перевагу книгам. Моя рука мимоволі тягнеться до цікавої книжки, до літературного альманаху, до сучасного журналу, до місцевої газети і до …словника – українсько – російського, російсько – українського, словника іншомовних слів, короткого тлумачного словника української мови… Беру обережно в руки друковане видання, і так приємно на душі… Гортаю білосніжні сторінки, бачу гарний, виразний, чіткий шрифт, вдихаю приємний запах фарби.
. .Укотре переконуюсь, що бібліотека – справжній духовний храм для душі і серця. Увійти до нього можна завше, аби напитися цілющого і життєдайного нектару українського друкованого слова, відчути велич і красу рідної материнської мови.
. .Тож читаймо книги! Дбаймо про духовність! У бібліотеку завітаймо!
. .                                                          ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                                           30 березня 2021 року.
2

Автор публікації

Офлайн 8 години

Тамара Романюк

936
Коментарі: 28Публікації: 431Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій