Для голосування необхідно авторизуватись

ДИВОВИЖНЕ КВІТУВАННЯ НАВЕСНІ

. .                  ДИВОВИЖНЕ  КВІТУВАННЯ  НАВЕСНІ
. .І ось чарівний квітень цієї прекрасної весняної пори велично і святково передав естафету безперервного квітування юному заквітчаному травню, такому теплому, сонячному, світлому. Здається, зворушує – бентежить мою відкриту душу щось незвідане і неймовірне із самісінького єства у середині, і я зовні змінююся миттєво, усміхаються уста мої жіночі, молодіє – віддзеркалює усю красу БОЖЕСТВЕННУ довкола моє жіноче обличчя, а очі, великі сірі очі з голубим відтінком радісно і щасливо розбігаються, аби охопити своїм поглядом неписане, немальоване, чудодійне квітування ГОСПОДНЬОГО ТВОРІННЯ.
. .Ходила – мандрувала я по такому дорогому, рідному подвір’ї від однієї хати до іншої, стояла під кожною яблунькою, спираючись до стовбура. Ніби гарні наречені у білосніжному вбранні, своїми білими квіточками з рожевим відтінком єдналися – обіймалися з блакитно-голубим небом розкішні яблуні…
. .А хіба можливо уявити своє подвір’я без квітучих пишних ароматних хмар кущів бузку! Якими тільки кольорами не наділила його природа! А ще запах! Його впізнаєш серед тисячі інших. Біля паркану від дороги, посеред барвистого квітника, під самою хатою – світлицею – і білий, і фіолетовий, і ліловий бузок квітував – дивував запашним ароматом і буйним цвітом, приязно повертаючи до мене свої ніжні духмяні китиці – квіти. І так добре на душі…
. .Ще цвіли – красувалися своїми біло-червоними пелюстками махрові тюльпани, висаджені в ряд – близенько коло ранніх фіолетових ірисів.
. .Ходила й милувалася я малиновими, рожевими, бордовими, низькорослими темно-вишневими тюльпанами, які розквітли пізніше. Особливо захоплювалася бузковими та темно-малиновими квітами з бахромою, які виділялися з-поміж інших своїм загадковим і витонченим виглядом. Ці чарівні тюльпани, мужньо витримуючи краплі проливного дощу та дошкульного вітру, все-таки виглядали доволі гарними.
. .Як жовті яскраві сонечка, серед багатої зелені різних квіток, звеселяли – зачаровували зір ніжні жовті ромашки, що світлими смарагдовими зеленими кущиками ще збереглися з минулого літа. Добре прийняла матінка – Земля і тендітні біленькі ромашки, що почали пускати перший цвіт…
. .Своїм розмаїттям починав дивувати барвистий світ орликів – дзвіночків, розкриваючи веселкову панораму весняного цвітіння. Як “рослина, що збирає воду”, – так ще називають орлики чи водозбір, ця квітка, ніби вступає у “боротьбу” із травневим дощем, за право на владу у квітковому розмаї.
. .Справжньою чарівною перлиною гарного весняного квітника стала яскрава рожева деревовидна півонія, яка подарувала одну-єдину велику квітку на молодому кущі. Очей не відірвати!
. .КВІТИ – це завжди чарівна краса! – не втомлююсь повторювати я. Бо ми, українські жінки, любимо всі – всі – всі квіти на Землі і творимо ДИВО – САД – КВІТНИК “БЕЗПЕРЕРВНОГО КВІТУВАННЯ”!
. .                                            ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                            12 травня 2019-21 р.
2

Автор публікації

Офлайн 9 місяців

Тамара Романюк

963
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій