Для голосування необхідно авторизуватись

Я РОЗКАЖУ ТОБІ ПРО УКРАЇНУ …МОВОЮ КВІТІВ…

 

. .           Я РОЗКАЖУ ТОБІ ПРО УКРАЇНУ …МОВОЮ КВІТІВ…
. .”КВІТИ подаровані нам ТВОРЦЕМ ВСЕСВІТУ недаремно. Вони – наша втіха, розрада у такому, часом, нелегкому житті: глянеш – і на серці легшає… КВІТИ, коли хочете, не просто диво творіння, вони – БОЖІ посланці на ЗЕМЛІ, бо нагадують нам про добро, чистоту, мир і злагоду. Ми – нероздільні – люди і КВІТИ. Недарма ж у СВЯТОМУ ПИСЬМІ людину названо вінцем творіння ГОСПОДНЬОГО, тобто – найдовершенішою, найвишуканішою КВІТКОЮ”, – ось так піднесено – хвилююче розпочинає свою заквітчану розповідь “ЖНИВА КВІТКОВІ” СВІТЛАНА ПОГУЛЯЙЛО у журналі “ЖІНКА”.
. . “Я РОЗКАЖУ ТОБІ ПРО УКРАЇНУ”, – під такою назвою – посвятою на каналі “1+1” українського телебачення з’являється реклама, в якій наш український співак і композитор СВЯТОСЛАВ ВАКАРЧУК спілкується – усміхається з українцями. Різні миттєвості, яскраві кадри, незабутні погляди, щасливі усмішки, приємне спілкування, подарована квітка, міцний потиск долоні – до глибини душі втішають – хвилюють мене як людину, закохану в свою малу Батьківщину – мої рідні КЕЛЬМЕНЦІ, наймелодійнішу пісню, наймилозвучнішу українську мову, найспівочішу націю, найпрацьовитіших людей, наймилосерднішу материнську мудрість, найквітучішу країну УКРАЇНУ…
. .- “КВІТИ супроводжують нас у всі пори року, у свята і будні, – продовжує розмову з читачами СВІТЛАНА ПОГУЛЯЙЛО. – Квітуча верба – на Благовіщення, первоцвіти або бузок – на Великдень, лугове розмаїття і, навіть, невидимий цвіт папороті – на Івана Купала. Й, нарешті, окраса наших садків – васильки, маки, айстри, майорці, чорнобривці, любисток – на завершення літніх свят – Маковея і Спаса…
. .О цій порі завершувалися перші хлібні жнива, й ще не розпочиналися другі – картопляні. Цей проміжок дозвілля й заполонювали “ЖНИВА КВІТКОВІ” – цілий вибух яскравого пахучого різнотрав’я у наших садках”, – говорить СВІТЛАНА ПОГУЛЯЙЛО.
. -“ВАМ НЕ ВИДАЄТЬСЯ ДИВНОЮ Й НЕЗБАГНЕННОЮ ЛЮБОВ УКРАЇНЦІВ ДО КВІТІВ? …ДЕ ЩЕ Є У СВІТІ ТАКА “КВІТУЧА” КРАЇНА!” (СВІТЛАНА ПОГУЛЯЙЛО).
. .По-особливому радісно – щемливо привертає – тішить увагу, милує – чарує око велика квіткова композиція в обрамленні вишиваного червоними і чорними нитками рушника та жовто – блакитної стрічки, що в магазині “КВІТИ” від ТАМАРИ” у КЕЛЬМЕНЦЯХ.
. . Тут і маки яскраво-червоні, і волошки ніжно-сині, і ромашки білі чарівні, і васильок голубоокий, і мальви – ружі обереги, і жовтогарячі соняхи у житніх та пшеничних колосках, і блискучі кетяги червоної калини… Ця багатюща перлина – скарбниця зібраних декоративних народних квітів є найголовнішою, центральною, вишуканою окрасою – символом нашого, рідного, українського, народного стилю у наших КЕЛЬМЕНЦЯХ.
. .А ви це бачили? – Вродливі українські дівчата у білосніжних вишиванках, у яскравих віночках із маків, волошок, соняшників, ромашок із хлібом – сіллю на вишиваному рушникові – зустрічають – віншують воїнів АТО, котрі відстоюють незалежність української держави на буремному СХОДІ…
. .Чи вас це не схвилювало – не зворушило? – Усміхнене миле дитятко в українському вбранні і гарному квітучому вінку розгортає маленькі долоньки, з яких хвилююче – омріяно розлітається – лине жовто – блакитна стрічка у провесінь неба!
. .Тож ДАРУЙМО КВІТИ, НАШІ ЧАРІВНІ, НЕПОВТОРНІ, ПРЕКРАСНІ, НАЙНІЖНІШІ УКРАЇНСЬКІ КВІТИ ВСІМ, АБИ БУЛО В ДУШАХ НАШИХ ВІЧНЕ КВІТУВАННЯ! Бо “…ГОЛОС КРАСИ ЗВУЧИТЬ ТИХО, ВІН ПРОНИКАЄ ТІЛЬКИ В НАЙЧУТЛИВІШІ ДУШІ” (Фрідріх Ніцше).
. .Любімо ж свою УКРАЇНУ, мою і нашу, славну УКРАЇНУ за “дивну і незбагненну любов українців до КВІТІВ”! Бо ми “сіємо”, висаджуємо, доглядаємо, вирощуємо, “кохаємо КВІТИ для душі й з любові…”!
. .Я РОЗКАЖУ ТОБІ ПРО УКРАЇНУ…
. .                                ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                14 серпня 2017-21 р.;
. .P. S. Із книги “КВІТИ” від ТАМАРИ” – Публікації”, смт. Кельменці, вул. Довженка, 27, Чернівецька область, тел. 0967487735.
1

Автор публікації

Офлайн 3 місяці

Тамара Романюк

961
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій