Для голосування необхідно авторизуватись

КВІТКОВА ВЧИТЕЛЬКА

. .                      КВІТКОВА  ВЧИТЕЛЬКА
. .Велике гарне подвір’я, ніби було вкрите – застелене м’якою пухнастою ковдрою молоденької зеленої трави, потопало у барвистому розмаї літніх пахучих квітів. Високі яблуні, вишні, абрикоси створювали своїми розлогими гілками з листочками приємний і затишний холодок.
. .Приязно хитали своїми голівками витончені сонячні рудбекії, що нагадували заквітчані оригінальні кошики з яскравими жовтими, із коричневими серединками, дивовижними квітками, які так і хотілося взяти в руки і насолоджуватися, насолоджуватися…
. .А якщо уявити усі голубі дзвіночки, що “розсипалися” ледь не по всенькому квітнику, й ніжні бузково-голубі ромашки, висаджені в рядочок, які розцвіли блакитною ніжною річечкою – змійкою на кущиках – човниках з блискучим зеленим листям, на сторожі яких гонорово височіє світло-голубий дельфініум, то й годі шукати заквітчанішого місця у затишку серед густого листя дерев… Здавалося б, справжнісінька лісова галявина…
. .Незвичним чудодійним ароматом і своїми дзвонико-подібними квітами кликала – вабила до себе лілія королівська, якій “передала” естафету квітування лілія білосніжна, що красувалася ще довго – довго, приваблюючи зір перехожих.
. .Та найдовершенішими квітами, створеними ВСЕВИШНІМ, були веселі і жваві діти, як КРАСА і ГАРМОНІЯ у лоні матінки – Природи… ДІТИ і КВІТИ…
. .Так, то на літньому подвір’ї була чорнява кароока НАТАЛОЧКА зі своїми друзями (сусідські діти).
. .На величенькому покривалові, акуратно розстеленому на зеленій траві, були складені в стосики кілька яскравих книжок, чистих зошитів, кулькових ручок, кольорових олівців. Хлопчики і дівчатка “гралися” у справжню школу. НАТАЛОЧКА була за вчительку, а інші – учнями.
. .- Мамо, а ми граємося у школу. Я даю їм, діткам, завдання писати, малювати, рахувати… Добре я придумала? – радісно спілкувалася з КАТЕЮ донечка.
. .- Добре – добре, розумні діти ви! А хто так придумав? – підтримувала розмову КАТЯ.
. .- Я придумала, а СЕРГІЙКО, МАРИНКА, НАТКА, САШКО, МИКОЛКА мене підтримали. Їм цікаво зі мною гратися (спілкуватися).
. .КАТЯ саме поралася у своєму барвистому квітнику перед новою хатою. Вона збирала сухе листя ранніх червоних та жовтих тюльпанів, прополювала троянди, півонії, нарциси, іриси.
. .- НАТАЛОЧКО, давай своїм “учням” диктант писати, аби вони правильно навчилися вимовляти слова, – порадила КАТЯ.
. .- А який диктант їм прочитати, мамо?
. .- Я називатиму квіти тобі, а ти – диктуй своїм школярикам. Таким чином, будете знати назви квіток і грамотно, без помилок писати. І сама пиши також, – дала завдання своїй “вчительці” мама.
. .І почалося! Проліски, конвалія, підсніжники, примула, гіацинт, нарцис, царська корона, тюльпан, ромашка, ірис, бузок, орлики, півонія, жасмин, волошка, мак, лілія, троянда, дзвіночки, дельфініум, рудбекія, ротики садові, гвоздика, флокси, хоста, калина, чорнобривці, хризантема, самшит… Усі – усі квіти, що росли – квітували на подвір’ї із ранньої весни до пізньої осені, КАТЯ називала для НАТАЛОЧКИ, а донечка диктувала своїм “учням”… Цікаво було спостерігати за дітьми, коли дівчатка і хлопчики майже після кожного слова бігали у барвистий квітник і цікавилися у НАТАЛОЧКИ чи у тітоньки КАТІ:
. .- А це рудбекія? Так гарна – гарна, як сонечко! – усміхаючись, показувала МАРИНКА.
. .- Я знаю – знаю – це тюльпанчик і ромашка, а це собачки (ротики)! – вигукнув САШКО і собі.
. . – У нас теж є волошка і мак… – згадав СЕРГІЙКО.
. .- А це листочки від нарциса, мамо? – спитала НАТАЛОЧКА.
. .- Мама казала, що ці квіти називаються косиці, – показувала НАТКА на іриси.
. .Ось така цікава гра у школу із квітковою “вчителькою” НАТАЛОЧКОЮ та її друзями – “учнями” стала своєрідною захоплюючою екскурсією у квітковий дивограй на КАТІНОМУ гарному подвір’ї. Колірна палітра була того світлого і сонячного веселкового літа такою різноманітною і привабливою, що дітей не можливо було зупинити… Втішалися, нюхали, вдихали, торкалися, любувалися квітами БОЖЕСТВЕННОЇ краси…
. .КРАСА і ГАРМОНІЯ. ДІТИ і КВІТИ. І чорнява кароока КВІТКОВА “ВЧИТЕЛЬКА” НАТАЛОЧКА…
. .                                       ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                       27 вересня 2019 – 2021 р.
1

Автор публікації

Офлайн 10 місяців

Тамара Романюк

963
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій