Для голосування необхідно авторизуватись

“НА ДОЛИНІ ТУМАН УПАВ, МАК ЧЕРВОНИЙ В РОСІ СКУПАВ…”

.   .  “НА ДОЛИНІ ТУМАН УПАВ, МАК ЧЕРВОНИЙ В РОСІ СКУПАВ…”

. .”У відомій українській пісні “НА ДОЛИНІ ТУМАН” є поетичний, наспіваний куплет: “НА ДОЛИНІ ТУМАН, НА ДОЛИНІ ТУМАН УПАВ, МАК ЧЕРВОНИЙ В РОСІ, МАК ЧЕРВОНИЙ В РОСІ СКУПАВ”. Перед очима постає мальовнича барвиста картина, сповнена краси, чар, мрійливої поетичності і лірики… Сивий туман підіймається з долини, а внизу, серед зелені пахучих трав горять червоні МАКИ з краплинками роси”, – читаємо у журналі “КВІТИ УКРАЇНИ”.
. .У грецькій міфології бог Гіпнос, що символізує сон – син богині Ночі Нікіти – зображається крилатим хлопчиком з великою червоною голівкою МАКУ з чорною пухнастою серцевиною з невеликим рогом достатку. Інший грецький бог – Морфей, бог солодких снів, зображається у вінку з МАКІВ.
. .Щороку, наприкінці травня – на початку червня під високим гіллястим темним-зеленим бузком, що радував – тішив нас темно-фіолетовими пахнющими квітами у квітні, казковим рясним квітуванням розкриваються – розцвітають дивовижні багаторічні кущі оранжевого великого квіткового МАКУ.
. .”На густоопущених, сизуватих прямих, міцних і високих стеблах діамантово виблискували краплі нічної роси і гордовито красувалися величезні червоні квітки. Граціозно нахилена, наче у лебедя, голівка – бутон тріскалася, із зелених волохатих чашолистиків – човників з’являвся криваво – червоний зім’ятий жмут яскравих пелюсток, який на очах розгортався у велику чашу з чорним денцем”, – ось так зворушливо ділиться своїми спостереженнями із читачами про чарівний МАК пані НІНА СКРЯБІНСЬКА на сторінках журналу “КВІТИ УКРАЇНИ”.
. .У нашій місцевості поширені здебільшого полум’яні оранжеві квіти МАКУ, зрідка в декотрих господинь у барвистих квітниках красуються яскраві червоні квіти. І як квітне диво – квітка МАК – ми добре знаємо…
. .Висадила декілька маленьких кущиків ніжного зеленого МАКУ багато років тому і я. Дуже вже хотілося побачити хоча б одну квіточку вже одразу. Та наступного року кущі пишно і гарно розрослися і дивували – дарували яскраві квітки МАКУ близенько коло паркану. Навколо великого куща насівалося насіння, а цьогоріч я побачила, як зійшли ніжні сизуваті листочки. Втішалася, як дитина мала.
. .Літ з десяток тому я придбала і гарний кущик яскравого червоного МАКУ, який щороку приваблював зір перехожих.
. МАК з давніх-давен є прекрасною і ніжною квіткою, з якою пов’язано чимало гарних звичаїв і славних обрядів нашого українського народу.
. .Ці дивовижні вогняно – полум’яні з чорною серединкою квіти МАКУ можна побачити майже скрізь. У природі відомо понад 100 видів МАКУ, які походять із Середньої і Південної Європи, Азії та Австралії.
. .МАКИ – світлолюбні, холодостійкі, невибагливі до умов у природі. Гарно квітують там, де багато сонця, а деякі сорти МАКУ полюбляють і напівтінь (кажу це із власного досвіду).
. .Пересаджувати МАК бажано восени, і до того ж, – обережно. Бо корінь квітки довгий, м’ясистий. Ділити кущ можна після того, як з’являться нові пагони. Але найкраще, на мій погляд, розмножувати МАК насінням, і також восени.
. .МАКИ бувають, окрім яскравих червоних і полум’яних оранжевих, ще білого, рожевого, фіолетового, синього, блакитного кольорів.
. .Кущ МАКУ гарно виглядає і без квітів, наприклад, навесні, коли ще не дуже тепло. Він один із перших розгортає свої візерункові декоративні листки на кущі, і тоді ще привабливіше виглядає весняний квітник.
. .Ось що пропонує квітникарям “ІНТЕРФЛОРА”: МАК Східний: Гарден Глорі, Міс Піггі, Пікоті, Кінг Конг, тобто, новий декоративний вид, який є одним з найкращих та широко відомих у культурі. Детальна інформація подається зі світлинами квітів. МАК Східний має яскраві, величезні квітки до 18 см. у діаметрі. Надає перевагу відкритим сонячним ділянкам, але витримує і невелике затінення. Добре реагує на внесення органічних і мінеральних добрив. Ці МАКИ дуже гарні в оригінальних букетах.
. .Гарну легенду про цю чарівну квітку – червоний МАК – прочитала я, пропоную і вашій увазі.
. . – Коли ГОСПОДЬ створив землю, тварин і рослин – всі були щасливі, окрім Ночі. Як не намагалася вона розсіяти свій глибокий морок, та приходив ранок. Тоді ГОСПОДЬ створив сон, сновидіння і марення, і разом із Ніччю вони стали бажаними гостями. З часом в людях прокинулися пристрасті, одна людина задумала погубити свого брата. Сон хотів зупинити її, але гріхи цієї людини заважали. Тоді Сон у гніві ввіткнув свій чарівний жезл у землю, а Ніч вдихнула в нього життя. Жезл пустив коріння, зазеленів і перетворився на МАК. МАК був символом родючості через свою велику плодючість (у МАКОВІЙ коробочці є близько 30 тисяч насінинок). Тому він є постійним атрибутом Гери – богині родючості і шлюбу.

. .                                ТАМАРА РОМАНЮК.

3

Автор публікації

Офлайн 2 роки

Тамара Романюк

963
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій