Для голосування необхідно авторизуватись

СИНЬО – СИНЬО ЗАЦВІЛИ СИНІ – СИНІ ГАРНІ МУСКАРІ

 

. . СИНЬО – СИНЬО  ЗАЦВІЛИ  СИНІ – СИНІ  ГАРНІ  МУСКАРІ
. .Так – так, ви правильно зрозуміли, сині чи темно-голубі МУСКАРІ у маленьких зелених кущиках зацвітають одними із найперших серед весняних квітів.
. .Спочатку ці ніжні квіточки нагадували мені синенькі пальчики – стручки, настільки мініатюрними і витонченими я вперше побачила їх у своєї знайомої пані ЮХИМІЇ.
. .- Я таких квітів ще не маю, та й не бачила жодного разу, – розговорилася із жінкою, яка продавала цю ніжну красу – синю – синю…
. .Вона ж, пані ЮХИМІЯ із с. Грубно, що на Сокирянщині, поділилася зі мною своїм власним досвідом по розмноженню і догляду за квітами. Бо ж не тільки синенькі МУСКАРІ придбала я у неї, а й махрові червоні тюльпани, білосніжні трубчасті нарциси, багато цибулин гладіолусів, різних сортів і видів кущів троянд.
. .А МУСКАРІ, або ГАДЮЧА ЦИБУЛЬКА, як квіти ці ще називають, так припали мені до душі, що я не відходила від них, так хотілося, аби вони прижилися у моєму квітнику. Сама квіточка, якщо придивитися уважно, нагадує невелике гроно на ніжці, яке з’являється із кущика з прямими довгенькими листочками. А оті ніжні грона окремо схожі на безліч синеньких дзвіночків, таких малесеньких і мініатюрних. Квіточки мають приємний аромат, і гарно виглядають у квітнику, у якому ще не всі квіти з’явилися із землі, та й листя ще на деревах нема у ту ранню пору. Найперше – завжди впадає в око, особливо, коли воно чарівне і неповторне, не схоже на жодну іншу квітку, яка виділяється своєю вишуканістю і довершеністю.
. .Отож, коли мої сині – сині квіточки прижилися, розрослися, насолоджуючись, з неабияким задоволенням – я ділила, пересаджувала, доглядала. І цілий рядочок синеньких МУСКАРІВ був густим і насиченим, що, здавалося, там більше сині, аніж зелені ніжних листочків.
. .А ось трохи цікавої інформації від пані ТЕТЯНИ ЧУПОВОЇ: “МАЛЕНЬКИЙ ЕКСКУРС ПО ПЕРВОЦВІТАХ УКРАЇНИ. ГАДЮЧА ЦИБУЛЬКА. ЗАНЕДБАНА”. – Мені дуже сподобалася ця невелика публікація, хочу поділитися і з вами.
. .Так от, що розповідає пані ТЕТЯНА:
. .- Відразу виникає питання – Чому вона ГАДЮЧА? Назвали рослину ГАДЮЧОЮ тому, що під час її цвітіння, якраз пробуджуються після зимової сплячки гадюки. Чому ЗАНЕДБАНА? Річ у тім, що первоцвіт досягає всього 10-20 см. Тож зразу серед інших рослин її відразу не помітиш. Наукову назву – “МУСКАРІ” – надано за аромат квіток, які насправді пахнуть МУСКАТОМ. Завдяки красі рослини вже із ХVI сторіччя ГАДЮЧУ ЦИБУЛЬКУ вирощували у культурі.
. .А “ІНТЕРФЛОРА”, приміром, пропонує придбати новинку ГАДЮЧОЇ ЦИБУЛЬКИ – вірменської синьої. Вона “невибаглива декоративна рослина. Має майже кулеподібні суцвіття з приємним ароматом на довгих квітконосах, які досить довго зберігають декоративний вигляд”.
. .”Новий сорт ГАДЮЧОЇ ЦИБУЛЬКИ великоплідної має золотисто-жовті квіти з коричневою каймою, із солодким ароматом. Відзначається також тривалим цвітінням і довго зберігає свою декоративність” (Із “ІНТЕРФЛОРИ”).
. .КВІТИ – ЦЕ ЗАВЖДИ ЧАРІВНА КРАСА! – не втомлююся повторювати я. І ми добре розуміємо й усвідомлюємо, що КВІТИ займають важливе місце у нашому житті. Ними хочеться милуватися із ранньої весни до пізньої осені. Тож, давайте всі разом, спільними зусиллями творімо КРАСУ власними руками, створімо ДИВОВИЖНИЙ САД – КВІТНИК “БЕЗПЕРЕРВНОГО ЦВІТІННЯ!”
. .                                              ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                              3 травня 2018-21 р.
1

Автор публікації

Офлайн 5 години

Тамара Романюк

940
Коментарі: 28Публікації: 432Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій