Для голосування необхідно авторизуватись

ЦАРСЬКА КОРОНА – СПРАВЖНЯ ОКРАСА КВІТНИЧКІВ

. .           ЦАРСЬКА  КОРОНА  –  СПРАВЖНЯ  ОКРАСА  КВІТНИЧКІВ
. .Щасливі ті люди, які щиросердно кохаються у квітах – дивоцвітах. Бо квіти – це завжди неповторність! Бо квіти – це завжди чарівна краса! Квітують – розцвітають навесні, здається, усі найкращі квіти на Землі: підсніжники, проліски, крокуси, нарциси, гіацинти, тюльпани…
. .Та найголовнішою окрасою наших українських квітничків, погодьтеся, мої милі пані та панянки, є ЦАРСЬКА КОРОНА.
. .ЦАРСЬКА КОРОНА, або РЯБЧИК КОРОЛІВСЬКИЙ гонорово та пишно височіє – красується серед буйного цвітіння й ароматних пахощів усього квіткового розмаю.
. .Незвичайна будова і форма привабливої квітки зразу привертає увагу: велике суцвіття у вигляді цілого букета з оранжевих дзвіночків, зверху – зелена, з гострим вістрям листочків – пелюсток – вишукана корона, яка довершує своєю досконалістю БОЖЕСТВЕННЕ творіння, висока груба ніжка – стебло, що нагадує обтесане деревце – із самісінької землі проростає із такого ж кущика світлого зеленого листя – ось вона – ЦАРСЬКА КОРОНА.
. .Отих квіточок – дзвоників на квітці буває від чотирьох до дев’яти квіток. На моїй, найвищій, найстаршій ЦАРСЬКІЙ КОРОНІ – по 5 “цвітів” – дзіночків. Інколи мені здається, що якби не було жодної квітки на подвір’ї, то ЦАРСЬКА КОРОНА би прикрасила усе довкола: і квітами – дзвониками оранжевими, і вишуканою зеленою короною зверху, і струнким деревцем в обрамленні ніжних листочків, і густим зеленим кущиком на землі…
. .Завітали оце недавно ми з донькою ТЕТЯНОЮ до мами в гості навесні, до рідної домівки у НОВОСЕЛИЦЮ, до татової хати, до родини БУРЛАКІВ моїх…
. .Як тільки-но ступила на подвір’я наше, таке близьке і дороге, повіяло – дихнуло сільською ріднизною, якимось незвідано таємничим відчуттям щасливого дитинства, незабутньої юності. І хоч там хазяюють – живуть коло матері АЛЛИ ВОЛОДИМИРІВНИ рідний брат ОЛЕКСІЙ із дружиною НАТАЛКОЮ і сином МИКОЛОЮ, та я завжди знаю: там моя хата, моя оселя, мої квіти…
. .У мами, під самісіньким вікном і досі височіє – красується велика ЦАРСЬКА КОРОНА… Саме від цього диво – кущика “вділили” колись і мені кілька цибулинок (великих, середніх, маленьких) цієї чарівної квітки – ЦАРСЬКОЇ КОРОНИ. Мені здалося на мить, що і вона, моя ЦАРСЬКА КОРОНА, своїми оранжевими дзіночками – квіточками радісно задзвеніла – зустріла мене разом із родиною… Стояла я, як заворожена, дивлячись, як колишуться – хитаються від легенького вітру чарівні дзвоники.
. .Так от. Висаджую – розділяю кущики – цибулинки після того, як квітка відцвіла і листя пожовтіло. Спробувала це робити і навесні, і восени. Як на мене, вона невибаглива. Здебільшого, пересаджувала молоденькі і маленькі цибулинки. А це добре робити, так би мовити, для “страховки” (а раптом, вимерзне, або висохне) – щось та й виживе і порадує око наступного року – навесні, як дасть БОГ день.
. .Цю КОРОНОВАНУ чарівну квітку ще називають РЯБЧИК ІМПЕРАТОРСЬКИЙ “АВРОРА”, а наукова назва її “Фритілярія”. У каталозі “ІНТЕРФЛОРИ” є інформація, що квіти ЦАРСЬКОЇ КОРОНИ бувають жовтого, білого, і навіть червоного кольорів.
. .А ось що описується про цей жовтогарячий РЯБЧИК ІМПЕРАТОРСЬКИЙ “Лютеа”: “Імпозантна рослина з міцним стеблом, парасолько-подібними квітками, незвичним суцвіттям, яке увінчане шапкою коротких зелених листків”. Є також умовні позначення: рослина любить сонячні і напівсонячні місця.
. .А чи знаєте ви, що ЦАРСЬКА КОРОНА гарно зберігається в букеті?!
. .Що не кажіть, але як добре говорила моя бабка НАТАЛІЯ: “Кожна квітка файна по собі…”. Дійсно, кожна жива квіточка чарівна і гарна по-своєму. У ГОСПОДА БОГА – ВСЯ ПРИРОДА – МАТІНКА ДОВЕРШЕНА І ДОСКОНАЛА! І КВІТИ – ДИВО ТВОРІННЯ! ДИВО ДИВОВИЖНЕ!
. .                                                    ТАМАРА РОМАНЮК,
.  .                                                   29 квітня 2018-21 р.
2

Автор публікації

Офлайн 8 місяців

Тамара Романюк

963
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій

Думок на тему “ЦАРСЬКА КОРОНА – СПРАВЖНЯ ОКРАСА КВІТНИЧКІВ”