Чорне сонце
Колихала мати сина, коло хати,
Та співала пісню про нелегкий шлях.
Вона так трималася, щоб не заридати,
Зморшки засльозилися на її очах.
А в самої думка страшна промайнула,
Треба обірвати, сину, нам свої життя.
Щось у грудях серденько боляче кольнуло,
Краще так, мій милий, аніж в забуття.
Поруч сидить дівчинка, років 6 напевно,
Чобітків немає, ніжки в мозолях.
Ти скажи матусю, молимось даремно?
Що нам залишили?! Лиш “Чумацький шлях”?
Тихо стало навкруги, хати погоріли,
Що ми їсти будемо? – Та стара мовчить.
А чому люди лежать? Чому побіліли?
Дівчинка не замовкає, злиться, гомонить…
Ти піди, моя маленька та збери листочки,
Принеси мені, а я трохи посиджу
Та, холодними ногами стала на носочки,
Зачекайте, мої милі, зараз все зроблю.
Не лише листочки донечка шукала,
Наїстеся милі, зараз я прийду
Яблук та грибів трішки вона вкрала,
“От мала нахаба, я тебе знайду”.
Придивилась, на містку, мати стоїть з братом,
Дременула швидко, голосно кричить.
Матінко, не треба, помирать не варто!!!!
Буду я слухняною, буду вас любить!!!
Тими рученятками братика вхопила,
А матуся тихо пригнула в ріку
” Чорне сонце” поступово селище накрило,
І принесло думку Солодко-гірку.
Ось везуть в вагоні братика й сестричку,
Обійнявшись разом тихенько сидять.
Трішки ноги у крові та брудненьке личко,
А над ними нелюди зі зброєю стоять.
Дочекаймось темряви, будемо тікати,
Ти не бійся, Лесику, нас я захищу
А чи пам’ятаєш, як казала мати
Захищай ти, доню, брата від “дощу”.
Бігло те дівчатко по кривавім полю,
Брата пригорнула до своїх грудей
Ось побачиш, миленький, вирвемось на волю,
А в самої капали сльози із очей.
Зачекай хвилинку, зачекай ще трішки,
Ось кордон, ти бачиш? Майже вільні ми.
Постріл… Стало тихо… Не біжать вже ніжки…
Стали вони вільні… В небі…
Мов птахи.

Думок на тему “Чорне Сонце 1933”
Дуже сильно і чуттєво