Вірус гуде і гряде,
смертонька горло лоскоче.
Осінь — бабисько руде —
сиплеться сіллю у очі.
В осені хустка, мов коц,
пси обірвали запаску.
Хлюпає згорблено в дощ,
погляд сховавши під маску.
Вітер їй слід загорта,
ніч їй простелить дорогу…
Хто ти, сумна несвята?
Що ти хотіла? Від кого?
…Осінь зітхне на межі,
холодно поглядом стрельне:
люди, не будьте чужі!
Світ починайте з оселі!
Ви не такі вже й малі,
ви не так вже й самотні.
П’єте з масної ріллі,
наче з лункої безодні.
Точите ситі меди
з лісу, і з моря, і з неба…
Хто вас покликав сюди?
Хто вас пригорне до себе?
Світ лихоманить в димах,
світ вже вас сам ненавúдить.
Йде поза мною зима —
всяк би ї мріяв не видіть!
Вишиє кров’ю хрести
в білих снігах надвечір’я…
Всяк, хто живе без мети —
всяк буде дертим на пір’я,
битим по склу окуляр —
пурпуром усередину.
Крук зарегоче між хмар,
змій залетить на гостину!
Вже її мойри снують,
зиму ту, хижу і темну…
Дайте ж їй сміху почуть!
Впевнено і достеменно
крикніть: в нас страху нема!
Кпином на шмаття поріжем!
Скукситься люта зима,
скрапає лід її хижий…
…Тріпнула воском в траву
згорблена, стомлена осінь.
Я ще у вас поживу!
В клена рудому волоссі,
в перших малюнках на склі,
в жарі дубових дрівцяток,
церквою в неба на тлі,
котиком в вигрітій хаті,
теплим червоним вином,
духом хрумкої скоринки…
вкритим димами селом…
Й тихо стекла… як хмаринка…
