Для голосування необхідно авторизуватись

Ніде

                                «Де ти був, Адаме?»

                                                      (Буття, 9)

– Де ти був, Адаме?

Може ти був тінню

І ховався у закутках свідомості,

Куди ніколи не зазирає сонце?

Де ти був, Адаме?

Може ти став потоком нейтрино

І летів у нескінченність

Доки світ ще був молодий,

А нескінченність такою маленькою?

Може ти серед дерев ховався

Дерев’янівши суглобами,

Зеленіючи пальцями-листями,

Вростаючи в землю-твердь

Коренями, що були щойно підошвами

Ніг-милиць, що траву живу топчуть?

Де ти був, Адаме?

Може ти захотів дізнатися,

Що таке смерть темна

І ставав на мить Порожнечею?

Може ти став на мить бурлакою,

Волочився за межею буття,

Де нікого ніколи – всі тільки туди,

І ніхто не буде йти звідти?

Де ти був, Адаме?

Чи може ти забрів необачно в майбутнє,

Де нащадки твої нерозумні

Відбирають життя одне в одного,

Волю міняють на шматочки металу,

Зрозумів, що там теж нічого хорошого,

Та сама нудьга, коли не хочеться бавитись?

Де ти був, Адаме?

Може ти був теоремою,

Яку доводити поки що нікому,

Чи то непотрібно,

Чи то усвідомив себе крапкою

Нескінченно малою?

Де ти був, Адаме?

Може ти став самою Самотністю,

Одинаком простору

І навіть дерева перестали бути тобі друзями,

І не хотілось складатися з кварків,

Що ніколи не бувають самодостатніми,

Одинаками буття?

Де ти був, Адаме?

– Я був ніде.

1

Автор публікації

Офлайн 5 днів

bratlibo

1 390
Коментарі: 54Публікації: 1064Реєстрація: 11-04-2020

Яскравий коментатор

Достижение получено 02.01.2024

Титул: Яскравий коментатор

Присвоюється користувачу, який прокоментував 50 і більше публікацій

Золоте перо

Достижение получено 31.05.2020
Присвоюється автору, який подав на сайт 100 і більше публікацій