Коли заговорять
Гори Гімалаїв,*
То люди почують
Голоси народів…
Скільки вбитих
Гімалайськими горами
Авіакатастроф,
Де люди є жертви…
Гори перемагають
Світові цивілізації
І людям не допомагають
Диспетчери та рації…
Гімалаї це Вічність
В крижаних снігах,
Де розбивається людяність,
Полишаючи страх…
Не чіпайте, Гімалаї, гори,
Які тримають небо,
Бідні, бідні люди
Вам жити на землі треба…
***
Київ. Воскресенка. 10-13 жовтня 2020 року.
Посвята Юлії Е.
Автор – Валерій Кучеренко.
ІЛЮСТРАЦІЯ. Еверест – найвища у світі гора в Гімалаях. Світлина. Джерело: Вікіпедія.
*ДОВІДКА: ГІМАЛАЇ- СЕРЦЕ СНІГІВ.
Гімала́ї,(санскр. हिमालय, «серце снігів») — найвищі гори на Землі, розташовані в Південній Азії між Тибетським нагір’ям на півночі та Індо-Гангською рівниною на півдні. У ширшому розумінні поширюються на Каракорум, Гіндукуш, Тоба Какар і на багато інших невеликих хребтів, що розпочинаються від Паміру. Розташовані на території сучасних Китаю, Індії, Непалу, Бутану та Пакистану. Довжина системи становить близько 2 500 км, середня висота — близько 6 000 м.
Найвища точка Гімалаїв — Джомолунгма (Еверест) заввишки 8 848 м. Для порівняння — Аконкаґуа в Андах, що є найвищою вершиною за межами Азії, має висоту 6 962 м, тоді як Гімалаї мають більше 100 вершин понад 7 200 метрів і 10 вершин висотою понад 8000 м.[1]
Вперше підкорити Еверест взимку (в лютому 1980 року) вдалося полякам Кшиштофу Велицкому і Лешеку Тихому. Перша європейська жінка, яка підкорила Еверест — польська альпіністка Ванда Руткевич (загинула при підйомі на Канченджангу в 1991 р.). На сьогоднішній день на вершину Евересту людина піднімалася вже близько 1200 разів. У списку підкорювачів 900 прізвищ
ДЖЕРЕЛО: ВІКІПЕДІЯ.
Эверест — гора смерти
Но, к сожалению, далеко не все попытки покорить вершину оказываются удачными.
Статистика говорит, что с 1953-го года до наших дней при восхождении на гору погибло более 260 человек. Причем никакое дорогое и качественное оборудование не может служить гарантом удачного исхода.
Истории известно немало случаев массовой гибели альпинистов. В мае 1996-го из-за снежной бури на Южном склоне замерзли восемь альпинистов. В 2014-м году сход лавины повлёк гибель тринадцати человек, трое пропали без вести.
Из-за тел погибших, которые покоятся на склонах горы, многие начали сравнивать Эверест с кладбищем. На некоторых участках альпинистам даже приходиться переступать через мертвых. Так, к примеру, труп альпиниста, погибшего в 1996-м году, служит своеобразной отметкой 8 500 м. Тела остаются неубранными из-за сложностей в их эвакуации.
https://www.tourister.ru/world/asia/nepal/city/bhaktapur/placeofinterest/8491
ПІСЛЯМОВА АВТОРА: Є також багато документальних свідчень про авіакатастрофи в районі Гімалаїв з великою кількістю людських жертв, що стало мотивацією та першим поштовхом до написання пропонованої поезії.
ЦИТАТА ПРО АВІАКАТАСТРОФУ В ГІМАЛАЯХ ВІД 28 ЛИПНЯ 2010 РОКУ:
” В Гималаях разбился пассажирский самолет, погибли 157 человек”
29 ИЮЛЯ 2010/ 08:07
Исламабад. Очередная крупная авиакатастрофа унесла вчера жизнь 157 человек в Пакистане. Трагедия произошла утром в среду при заходе на посадку, когда пассажирский среднемагистральный самолет Airbus-321 одной из частных пакистанских авиакомпаний Airblue врезался в горы на окраине Исламабада. Самолет выполнял рейс ED-202 из Турции в Исламабад через Карачи.
На борту авиалайнера находились 151 пассажир и шесть членов экипажа. Авиалайнер упал севернее пакистанской столицы в покрытых лесами предгорьях Гималаев, известных как Маргалла-Хиллс. Пакистанское телевидение продемонстрировало снятые с вертолета кадры, на которых были видны дымящие обломки упавшего посреди леса самолета, пишет Время Новостей.
Яскравий коментатор
Достижение получено 30.09.2020Титул: Яскравий коментатор