Був у мене друг Хікмет.*
Знав він тисячу прикмет.
* * *
На рибалку зранку йшов.
Й півдороги не пройшов-
Біля дядькового стогу…
Стрів корову я безрогу.
-Погана то прикмета.-
Згадав слова Хікмета.
Спересердя мат загнув
Та й додому повернув.
На рибалку знов пішов.
Й півдороги не пройшов-
Цап тікав від пса Барбоса
І як замекав перед носом.
-Погана то прикмета.-
Згадав слова Хікмета.
Спересердя мат загнув
Та й додому повернув.
На рибалку знов пішов.
Й півдороги не пройшов-
Захотів кваску попить-
Тут сова як закричить.
-Погана то прикмета.-
Згадав слова Хікмета.
Спересердя мат загнув
Та й додому повернув.
На рибалку знов пішов.
Й півдороги не пройшов-
Тільки люльку запалив
Й тут же дощ її залив…
-Погана то прикмета.-
Згадав слова Хікмета.
Спересердя мат загнув
Та й додому повернув.
На рибалку знов пішов.
Й півдороги не пройшов-
Від стежини недалеко…
Побитого побачив глека.
-Погана то прикмета.-
Згадав слова Хікмета.
Спересердя мат загнув
Та й додому повернув.
На рибалку знов пішов.
Й півдороги не пройшов-
На якусь присів корчагу-
Розлиту помітив брагу…
-Погана то прикмета.-
Згадав слова Хікмета.
Спересердя мат загнув
Та й додому повернув.
На рибалку знов пішов.
Й півдороги не пройшов-
Біля страшного болота…
Причепилась щось ікота.
-Погана то прикмета.-
Згадав слова Хікмета.
Спересердя мат загнув
Та й додому повернув.
* * *
Поки я все повертався-
То без риби залишався.
——————————-
*Хікмет-мудрий.
Думок на тему ““Мудрий”тиждень”
А прикмети, чом тримали?
На рибалку не пускали?
Бо упертий дід Юхим
Не підтримав карантин.