Кучеряві мальви на узбіччі
Кучеряві мальви на стеблині,
Такі білі -білі як сніжок,
Звеселяють очі господині,
Бо саджала ж ,наче в ланцюжок…
Ой, ви мальви-мальви на узбіччі,
Ви такі тендітні та рясні,
Зустрічала вас на роздоріжжі,
Коли в школу бігли ми малі,
Та ж немає вже тієї школи,
Лиш завалля там і бур’яни,
І дорога заросла довкола,
Та про школу часто бачу сни.
Як ми псів по черзі годували,
Їм несли котлети, пиріжки,
І здавалось мальви нам кивали,
Наче дмухали від щастя у ріжки,
Дітьми дружно бігли в кабінети,
У фойє стрічали нас німі,
Безсловесні вічнїї портрети,
То шедеври малярства живі:
Там страхи ми бачили в Помпеях,
Школяра, що двійку знов приніс,
Я ще пам’ятаю галерею :
Про війну щось наче: Стережись!..
Як я хочу знов у те дитинство,
Де квітчали мальви шкільний двір,
Але вже не буде так ніколи,
Бо життя пройшло , а там пустир…
02.08.2020
