Для голосування необхідно авторизуватись

Нас не було, коли душили мову

Нас не було, коли душили мову,
Коли принизливі чіпляли ярлики.
Про другорядність української розмову
Почути можна до цих пір – далось в знаки.

І от тепер, коли, здавалося б, радіти,
Що рідну мову повертаємо собі,
Що мову пращурову наші знають діти –
Сичать на захист окупантської доби.

І вперто скрізь базікають “масковскай”,
Плекаючи імперії “язик”,
Який приріс до спини – горб
холопський.
Своє навіщо – до чужого наче звик.

До того, що нав’язане чужинцем,
Вколочене штиками, на крові.
Забудь, що прадід був твій українцем –
Нехай москаль панує на землі?

Моїй землі! А як її впізнати,
Чия вона, коли скрізь руській мір,
Язик просунувши спочатку людям в хати,
Заслинить мізки, а тоді на двір

Як цуценя, чи як невченого холопа,
Тебе ж хазяйською вже мовой прожене.
І бідкатись, жаліти остолопа?
Що кожен сіє, те й собі пожне.

Автор: Олеся Натха

2

Автор публікації

Офлайн 6 років

Olesyanatkha

1
Коментарі: 0Публікації: 1Реєстрація: 08-08-2020