“Нам армагедєц гряде! –
в котрый раз розкажуть –
и пощады не буде!” –
та щи й дату вкажуть…
“Камінище упаде!” –
точно ня привалить…
Може,Маск мене спасе,
кіть на Марс отправить…
Но білет не куплю я
на його ракету,
бо ниє пеньозів в ня…
Варіант удмету…
“Коронованый” прийде…
Што ми щи гадати?
Скорш інфаркт у ня буде,
кіть усьо приймати…
Включу тєлєк – убирай,
склейити як ласты:
вода,сонце…Прямо в рай
вать тартар попасти…
По любому (верть хоть круть!)
завтра-послєзавтра
д’мині в гості ся припруть
кондрат тай костлява…
Всьо тіп-топ,чин чинарьом,
в чистоє ся вдіну –
И предстану пред судом,
ниґде ся не діну…
Што там в книзі є за ня,
як вагы заважать,
в рай чи пекло піду я –
всьо в руках є Божых…
Точна дата…Щи вопрос,
уткіть ї вни знають?
Проводили соцопрос,
чи в астрал літають
До Мішеля самого,
што строчив катрены?
и малюють из того
завтрашні картины?
Зрана кавиль уп’ю я –
гуща ся обстане…
“Нострадамус” буде з ня?
Майжек,не потяну…
Я й без ниї уповім,
што “ґейм овер” буде –
но коли тай де? не вім*…
Й думати забуду!
Бо гадати каждый динь,
ош вже туй є,зараз
у геєнної огинь…
Умирати нараз?
Куля,карты,балахон –
всякі атрибуты –
многі вірять…Де резон?
Хотять вас “убути”…
Як’им годен,так живу
(може,німб не ношу)
в сьому морі я плыву…
У Отця попрошу:
Всьо,што звыше заділив,
чесно дав прожити;
Вбы’м в потемку не блудив,
в мирі з всьими быти…
Щи “Show must go on!” звучить –
свою роль я граю;
Час иде,біжить,летить…
Кілько щи го маю?
Бабинець Ю.Ю.
Словник:
*не знаю (від польського ніе вєм)

Яскравий коментатор
Достижение получено 22.08.2021Титул: Яскравий коментатор