Я не сповідую йсю фра́зу,
ош “Ко не ска́че – тот моска́ль!”
Бо йся́, вповім я вам, зара́за,
лише́ розва́лює наш край…
Давно́ вто бы́ло…Гостьовав’им
и на Донбасі, и в Криму́ –
” бенде́ровец” не раз там чу́в’им…
Но зла на вто я не держу́
На “бздо”* ня місні провіря́ли –
но мы мири́лися нара́з,
межи́ собо́в цімборова́ли!
(бо хло́пці, уповім вам, клас👍)
З тата́рами я то́же зна́вся:
з них дя́дя Льо́ша (вже’м каза́в) –
“Алла́х акба́р!” не роздава́вся,
“Сєкір башка́!” мене́ мина́в…
Бо нам, просты́м, є што діли́ти?
Друго́є діло “наверху́” –
усьо́ бы лиш поколоти́ти…
Прино́сить вто лише́ біду́…
Бо “де́за” – сво́го ро́ду ку́ля
(а мо́же щи й майси́льна є)
Уже рокы́ й рокы́ мину́ли,
а вна споко́ю не дає…
Я солов’їну поважа́ю,
тай би́сідущи’м не забы́в,
могу́чий я употребля́ю…
Обы’м на Закарпа́тті жив,
Де по́вно вся́еого наро́ду,
й з сусідом бы́в бы’м на ножа́х?
Е нєт, я не тако́го ро́ду!..
Не живеме́ на остро́вах…
Кіть так ся істори́чно скла́ло –
на перепу́тті живеме́
(племе́н туй мно́го проходи́ло)…
Діли́тися кіть начне́ме,…
За сво́є тре́ба постоя́ти
(не бу́де спо́рити нико́) –
айбо́ з сусідом ся сважа́ти…
Не по-людськы́ яко́сь ото́…
Бабинець Ю.Ю.
На знімку мій дядько Олексій шакіров (кримський татарин)
Словник:
*на “слабо́”

4 коментарі “Мій маніфест”
Дуже гарний твір. На сьогоднішній день страшна пропаганда розділяє людей, сіє ворожнечу, агресію та ненависть між ними.
Потрібно слідкувати за собою, за своїм серцем і зважувати кожну свою думку, щоб не опускатися до рівня зла. 👍👍👍
Маме тому він і написаний на моїй рідній русинский мові (котру дехто мовоюне вважає, а якоюсь сумішшю, смішним суржиком)
Цікаво на русинській мові ,ніколи не читала вірші але відразу відчула подих Закарпаття.Вірш сповідує доброзичливе ставлення один до одного, з чим цілком згодна..
Ну, якщо так добре сприймаєте мою рідну мову – чекайте слідуючих публікаційна русинський!