Для голосування необхідно авторизуватись

СІМЕЙНИЙ АЛЬБОМ – “ДОЛЯ КАТЕРИНИ”

. . СІМЕЙНИЙ АЛЬБОМ – “ДОЛЯ КАТЕРИНИ”
. .Захмарилось, задощило одного світлого дня. Холодний пронизливий вітер безжально хитав молоді дерева, розгойдував ще голе довге гілля. Здавалося, перші ніжні квіти – чарівні підсніжники тихесенько похилили свої голівки, молоді листочки ранніх нарцисів і тюльпанів, ніби зіщулилися від холодного вітру, зелені кущики примул якось пригнічено згорнули свої перші листочки. І тільки зелений розкішний самшит гонорово красувався на подвір’ї дрібненькими блискучими листками, гордо витримуючи удари дошкульного вітру. Був перший день весни – сонячний, світлий день довгожданної весни.
. .КАТЕРИНА з полегшенням зайшла до хати – надворі у таку холодну вітряну погоду неможливо було поратися… Жінка взяла БІБЛІЮ, помолившись і подякувавши ГОСПОДУ БОГУ за день прийдешній, хліб насущний, прочитала кілька віршів із БІБЛІЙНИХ розділів… Здавалося, кудись подівся головний біль, зникла фізична безперервна втома, спокійно дихалося, на душі було так добре, світло.
. .А тут і СІМЕЙНИЙ АЛЬБОМ на столі під руками. КАТЕРИНА відкрила першу сторінку, другу, і “подалася” у дорогоцінні “мандри”… Ось під хатою стоять мамині кровиночки – шестирічний ВАСИЛЬКО із дитячим велосипедом і двохрічна НАТАЛОЧКА з квіткою ромашкою у маленьких рученятах.
. .На іншому фото – ВАСИЛЬКО із татком, НАТАЛОЧКА шестимісячна у матусі на руках. а он там – донечка серед червоних полум’яних тюльпанів, сама як квіточка чарівна, уже семикласниця. У надвечір’я ВАСИЛЬКО сфотографував свою сестричку у мальвах – ружах рожевих та вишневих…
. .КАТЕРИНА розгладжує тремтячими руками дорогі світлини, перегортає сторінки СІМЕЙНОГО АЛЬБОМУ, переглядає давні та нові фото. Ось вони з РОМАНОМ удвох під яблуневим цвітом дерева біля отчого дому, такі молоді і гарні, тільки-но побралися. КАТЯ у білосніжній вишиваній блузці, яку пригорнув до себе чоловік – вусань.
. .Через літечка – літа – вони уже на весіллі у власного сина ВАСИЛЬКА – як завжди, удвох. На іншому фото – закохані наречені, НАТАЛКА з МИКОЛОЮ, ВАСИЛЬКО із коханою ЛЮБКОЮ. Щасливі наречені НАТАЛКА та ВАСИЛЬКО зі своїми БОГОМ даними дорогими людьми – на фото такі прекрасні, усміхнені, життєрадісні. КАТЯ дивилася на яскраві світлини та й усміхалася, усміхалася…
. .Дивилася КАТЕРИНА сімейні світлини, міркувала про сенс життя – буття людини – БОЖОГО створіння. До найпотаємнішої глибини її материнського єства зворушували фотографії милих кровиночок – внуків – АНДРІЙКА, ТАРАСИКА, МАРІЧКИ – у сімейному колі, серед друзів – ровесників, у барвистих квітах, з улюбленими Мурчиками і Дружками…
. . І знову дивилася – переглядала КАТЕРИНА дорогі “карточки”, як казала бабка НАТАЛІЯ, і міркувала:
. .- І гарні літні вечори приємні для душі, і теплі довгі ночі осені щасливі. І необов’язково збій давати… А просто перепочити… Думки свої впорядкувати наодинці. Полинути спогадами у дитинство миле… Згадати молоді літа у юності прекрасній. І про фініш життєвий пам’ятати, на старт наступний перейшовши. Не обов’язково зупинятись… Безсонні ночі від літ прожитих – пережитих, довгі дні, погожі й непогожі, БОГОМ дані… Життя прекрасне! Життя триває!
. .Поринути – заглянути у нього пожиттєво, гортаючи пожовклі сторінки СІМЕЙНОГО АЛЬБОМУ, фотографії родинні, розгладжуючи від літ руками… Думки свої глибинні і вразливі, трохи сумні і щасливі, впорядкувати… Щоб мудрості життєдайної навчити …наступні покоління.
. .Бережімо кожну мить життєву! Аби щасливо знайти і нагадати …у СІМЕЙНОМУ АЛЬБОМІ про ту прекрасну незабутню мить.
. . ТАМАРА РОМАНЮК,
. . 12 грудня 2019-21р.
1

Автор публікації

Офлайн 1 тиждень

0967487735

66
Коментарі: 0Публікації: 50Реєстрація: 08-11-2021

Бронзове перо

Достижение получено 21.11.2021
Присвоюється автору, який подав на сайт 10 і більше публікацій