Для голосування необхідно авторизуватись

А ХАТА МАМИНА ЧЕКАЄ – ЖДЕ

. .               А  ХАТА  МАМИНА  ЧЕКАЄ – ЖДЕ…
. .Згадалося оце мені… Моє рідне мальовниче село згадалося… А яку милозвучну назву воно має – НОВОСЕЛИЦЯ! Та не в спогадах моїх згадалося, а наяву.
. .Побувала я недавно в своєму рідному селі, де так зворушливо пахне дорогою ріднизною, яка навіки закарбувалася у серденьку моєму. По обидва боки від Головної дороги гонорово височіють – стоять багаторічні дерева – велетні. Із кожного подвір”я приязно вітають своїми веселковими барвами чарівні квіти, дбайливо доглянуті сільськими господинями.
. .І так добре, світло було на душі мені, і водночас сумно… Де-не-де осиротіло дивилися на мене печальними вікнами – очима гарні хати, добротні будинки, покинуті напризволяще моїми земляками. І подалися вони – хто куди: старші люди давно вже відійшли в інший світ до ГОСПОДА БОГА. Молодше покоління подалося до великого міста, на заробітки, у “загряницю”. А їхні рідні оселі пусткою стоять у немалому селі, та й виглядають темними вікнами своїх господарів. І досі квітують – цвітуть там мамині та бабусині квіти, насіваючись із року в рік. Ще родять смачними і соковитими яблуками, сливами старі батьківські дерева. Чекає – не міліє дідова і вуйкова криниця з доброю цілющою водою.
. – Де ж ви, люди добрі? Навіщо ви покинули мене, небогу? – вчувалося мені від кожної хати.
. .А я, людоньки, велике щастя маю… Бо ж не стоїть пусткою татова хата, і вікна світяться від радості, припрошуючи мене та моїх дітей і внуків завітати до рідної оселі. І стрічає нас завше коло воріт моя родинонька з обіймами та поцілунками, та й кличе до маминої хати… Так, зустрічає рідний брат ОЛЕКСІЙ, його дружина НАТАЛКА, молодший син їхній МИКОЛА. І поринула я знову мимоволі у своє життєрадісне дитинство, незабутні молоді літа…
. .А хата мамина, така тепла і затишна, завжди чекає – жде своїх добрих господарів… У кожному селі…
. .                                       ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                       26 лютого 2021 року.
3

Автор публікації

Офлайн 16 години

Тамара Романюк

933
Коментарі: 28Публікації: 429Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій