Для голосування необхідно авторизуватись

“БІБЛІЯ  –  ПІДВАЛИНА  НАШОГО  ЖИТТЯ”

. .                    “БІБЛІЯ  –  ПІДВАЛИНА  НАШОГО  ЖИТТЯ”
. .                                                  Позиція
. .”ВЕЛИКІ УКРАЇНЦІ” – таку назву мала серія передач на каналі “ІНТЕР” по телебаченню. Говорили всі і про всіх. Висловлювались історики, політологи, науковці, письменники, політики, спортсмени, економісти. Йшлося про відомих людей історичного минулого та про героїв – патріотів сучасності. На екрані з’являлися портрети видатних українських постатей різних періодів.
. .Один із запрошених до студії гостей – письменник, депутат Верховної Ради УКРАЇНИ ВОЛОДИМИР ЯВОРІВСЬКИЙ назвав у переліку “ВЕЛИКИХ УКРАЇНЦІВ” ім’я ІВАНА ОГІЄНКА. Моє серце пройнялося радістю. Адже мова була про ЛЮДИНУ з ВЕЛИКОЇ ЛІТЕРИ, яка, по суті, ЗДІЙСНИЛА ПОДВИЖНИЦЬКУ ПРАЦЮ ДУХОВНОСТІ.
. .Ось що писав у своєму щоденнику відомий мовознавець ІВАН ОГІЄНКО в день виходу з друку першого примірника БІБЛІЇ українською мовою: “ВЕЛИКИЙ, СВІТЛИЙ І РАДІСНИЙ ДЕНЬ У МОЄМУ ЖИТТІ! НІ – НАЙБІЛЬШИЙ, НАЙСВІТЛІШИЙ, НАЙРАДІСНІШИЙ ДЕНЬ У ВСЬОМУ МОЄМУ ДОВГОМУ І ТРУДЯЩОМУ ЖИТТІ.
. .П’ЯТДЕСЯТИЛІТНЯ МОЯ МРІЯ Й ТРИДЦЯТИЛІТНЯ МОЯ РОБОТА СПОВНИЛАСЯ – ОСЬ МОЯ ВСЯ ЖИТТЄВА ПРАЦЯ ЛЕЖИТЬ НА СТОЛІ ПЕРЕДО МНОЮ. БІБЛІЯ МОЄЮ РІДНОЮ МОВОЮ, МЕНІ НАЙДОРОЖЧОЮ МОВОЮ, МОВОЮ УКРАЇНСЬКОЮ!
. ….РАДІЙМО І ВЕСЕЛІМОСЯ ЦЬОГО ДНЯ! БО Ж БІБЛІЯ – ПІДВАЛИНА НАШОГО ЖИТТЯ, НАШОЇ КУЛЬТУРИ”.
. .Спостережливий читач спитає: “А до чого тут БІБЛІЯ і “ВЕЛИКІ УКРАЇНЦІ?” Відповідаю: для мене ІВАН ОГІЄНКО є ВЕЛИКИМ УКРАЇНЦЕМ, бо саме він говорив про користь духовності для нації: “НАРОД, ЩО МАЄ ПРАВДИВУ ДУХОВНУ КУЛЬТУРУ, А ДО ТОГО Й ПОШИРЕНУ ДО ЙОГО НИЗІВ, КОНЧЕ СТАНЕ МІЦНИМ І МОГУТНІМ… ТАКИЙ НАРОД ЩАСЛИВИЙ В ОСОБИСТОМУ ЖИТТІ І МОГУТНІЙ У ЖИТТІ ДЕРЖАВНОМУ”.
. .Та хто ж читає ту БІБЛІЮ? – подумаємо ми. Кожна вихована, ерудована, всебічно розвинена і глибоко освічена людина покликана читати, вивчати, досліджувати БІБЛІЮ. Звичайно, не зразу нам відкривається зміст написаного, не зразу ми розуміємо суть і тему кожного вірша зі СВЯТОГО ПИСЬМА. Та головне – ми повинні збагнути, що “УСЕ ПИСАННЯ БОГОМ НАДХНЕННЕ, І КОРИСНЕ ДО НАВЧАННЯ, ДО ДОКОРУ, ДО НАПРАВИ, ДО ВИХОВАННЯ В ПРАВЕДНОСТІ” (2 Посл. св. ап. Тимофія, 3:16).
. .Та як удосконалювати свої знання по вивченню БІБЛІЇ? – спитає читач. У навчальних загальноосвітніх закладах шкільною програмою вивчення БІБЛІЇ не передбачено. Поки що. На зібрання у Дім Молитви різних конфесій приходять одиниці. БОГОслужіння у церквах відвідують у більшості старі бабці, і то, коли дозволяє стан здоров’я.
. .А молодь де? Як вона проводить своє дозвілля? Питань багато. А де відповіді? А як же основи християнської моралі? Чому у багатьох людей у душах безнадія і розчарування? Чому осуджують, звинувачують, критикують всіх і вся, окрім себе? Чому ми знаємо все і про всіх, а не маємо конкретної відповіді для себе самого? Чому ми не воліємо жити по-християнськи?
. .Даю свою обдуману, вистраждану, виношену, зболену, витончену відповідь: ми не читаємо, не вивчаємо БІБЛІЮ, не вникаємо у її зміст, повний істини і правди, не знаємо першої і найбільшої заповіді БОЖОЇ: “ЛЮБИ ГОСПОДА БОГА ТВОГО ВСІМ СЕРЦЕМ ТВОЇМ, І ВСІЄЮ ДУШЕЮ ТВОЄЮ, І ВСІМ РОЗУМОМ ТВОЇМ” ( Посл. св. ап. Матвія, 22:37), не спілкуємося з людьми, які покликані пояснювати зрозуміло, доступно і правдиво кожне написане слово. Бо “…НЕ ХЛІБОМ ЄДИНИМ БУДЕ ЖИТИ ЛЮДИНА, А КОЖНИМ СЛОВОМ, ЯКЕ ВИХОДИТЬ З УСТ БОЖИХ” (Посл. св. ап. Матв., 4:4), не йдемо туди, де кажуть: “О, ГЛИБИНО БАГАТСТВА І ПРЕМУДРОСТІ, І ЗНАННЯ БОЖОГО! ЯКІ НЕЗБАГНЕННІ ПРИСУДИ ЙОГО, І НЕ ДОСЛІДЖЕНІ ДОРОГИ ЙОГО!” (Посл. Римл., 11:33). А маємо це робити…
. .ВЕЛИКИЙ УКРАЇНЕЦЬ, ПАТРІОТ, УЧЕНИЙ, СПРАВЖНІЙ ХРИСТИЯНИН ІВАН ОГІЄНКО ЗРОБИВ НЕЙМОВІРНЕ, БО ЗАВДЯКИ ЙОМУ БІБЛІЯ СТАЛА ДОСТУПНОЮ І ЗРОЗУМІЛОЮ ДЛЯ КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ. ЧЕРЕЗ БІБЛІЮ ГОСПОДЬ БОГ “…ВІДКРИВАЄ НАМ НАШІ ОЧІ, ЩОБ МИ ПІЗНАЛИ ЧУДЕСА ЙОГО ЗАКОНУ”.
. .Тож читаймо, вивчаймо, досліджуймо, пізнаваймо БІБЛІЮ рідною українською мовою!
. .                                         ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                         23 вересня 2017 – 2021 р.
1

Автор публікації

Офлайн 10 місяців

Тамара Романюк

963
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій