Для голосування необхідно авторизуватись

ДАРУЙТЕ КВІТИ ВСІМ… ДАРУЙТЕ ГВОЗДИКИ ЧАРІВНІ! І БУДЕ В ДУШАХ ВІЧНЕ КВІТУВАННЯ!

. .  ДАРУЙТЕ КВІТИ ВСІМ… ДАРУЙТЕ ГВОЗДИКИ ЧАРІВНІ!
. .                 І БУДЕ В ДУШАХ ВІЧНЕ КВІТУВАННЯ!
. .Як тільки-но завітаємо до магазину “КВІТИ” від ТАМАРИ”, що у КЕЛЬМЕНЦЯХ, на розі вулиць імені Довженка, 27 та Сагайдачного, то здається, що потрапляємо у справжнісінький райський куточок! Яких тільки квітів БОЖЕСТВЕННОЇ краси тут немає, – очі розбігаються! ТРОЯНДИ, ЛІЛІЇ, РОМАШКИ, ХРИЗАНТЕМИ, ГВОЗДИКИ, ГЛАДІОЛУСИ, ЕУСТОМА… А ще ТЮЛЬПАНИ, ІРИСИ, ГІАЦИНТИ, НАРЦИСИ (це раніше). Усіма барвами чарівної веселки кличе – вабить квітковий дивограй кожну людину. Завітаючи вперше, ви неодмінно прийдете знову і знов, аби намилуватися – налюбуватися неймовірно дивовижною квітковою красою ГОСПОДНЬОГО творіння…
. .А скільки квітів у вазонах! І душа зрадіє, і на серці буде спокій… І так добре, світло, квітково, щасливо й веселково усміхається – дивується всенький світ! Життєдайно, життєствердно, сонячно, мирно!
. .Була пора, був період, коли особливим попитом у населення користувалися ніжні гарні ГВОЗДИКИ. Різнобарв’ям усіх кольорів і відтінків ГВОЗДИКИ приваблювали тих, хто кохається у квітах, хто купує їх на свята і в будень, дарує з нагоди урочистих подій і пам’ятних дат. Що не кажіть, а попит є попит.
Найголовніше, що ГВОЗДИКИ довго і добре зберігаються, не втрачаючи своєї неповторної краси, гарні у вишуканому букеті та оригінальній квітковій композиції.
. .У природі нараховується понад 400 видів ГВОЗДИК. У нас, у нашій місцевості, здебільшого, зустрічається на сільських барвистих квітниках ГВОЗДИКА ТУРЕЦЬКА. Це дворічна рослина, маленькі квіточки витончених кольорів якої зібрані у велике суцвіття, що нагадують ніжний букетик на тоненькій ніжці. Насіння ГВОЗДИКИ можна і збирати, і дати волю йому розвіватися та насіватися за легеньким вітерцем. Вона гарно виглядає і висадженою в рядочок, і маленькими барвистими кущиками – острівцями.
. .ГВОЗДИКА КИТАЙСЬКА також не поступається своєю гамою кольорів. Пелюстки цієї ГВОЗДИКИ по краях “зубчасті” і по-особливому чарівно прикрашають подвір’я.
. .Люди, які кохаються щиро у квітах, можливо, знають, що є ще ГВОЗДИКА ГРЕНАДІН – з невеликими махровими поодинокими квітами, ГВОЗДИКА трав’янка багаторічна, ГВОЗДИКА периста, або венгерська, також багаторічна, що має приємний аромат. Коли з’вляється листя ГВОЗДИКИ на клумбі, якщо ви помітили, утворюється щільний килимок із барвистими квіточками.
. .ГВОЗДИКА ШАБО, як і ГВОЗДИКА ГРЕНАДІН, завжди в пошані, хоч і сам вибір квітів надзвичайно великий, і тепер неабияким попитом користується цариця – ТРОЯНДА, і новинка – ЕУСТОМА, така ніжна і тендітна. ГВОЗДИКА, все ж таки – найвитриваліша, найстійкіша, і водночас, гарна і приваблива по-своєму, а для деяких людей – і найулюбленіша.
. .А от, скажімо, ІНТЕРФЛОРА”, пропонує ГВОЗДИКУ бородату з оригінальними великими суцвіттями. Квіти повні і мають приємний аромат, цвітуть довго і рясно, невибагливі у вирощуванні.
. .Крім того, в “ІНТЕРФЛОРІ” можна замовити ГВОЗДИКУ садову, яка відзначається тривалим цвітінням у порівнянні з іншими видами ГВОЗДИК. Квіти великі і також з приємним ароматом, особливо пахнуть білі ГВОЗДИКИ.
. .А ось як цікаво описується у “Порталі “ЗЕЛЕНЕ ЗАКАРПАТТЯ”:
. .ГВОЗДИКА. Чому любов і витонченість? Таку характеристику надають їй релігійні міфи, один з котрих розповідає про те, що виросла ця квітка у день народження ІСУСА ХРИСТА, а інший, – що у ГВОЗДИКУ перетворювались сльози Діви Марії. Символічно цю ніжну квітку вважають квіткою Шлюбу і Материнства. Червона ГВОЗДИКА, приміром, символізує чуттєву і пристрасну любов, кохання, тоді, як біла – любов чисту і піднесену. Людям завжди приємно отримувати в дарунок квіти. Дарувати квіти – ще приємніше. Чи не так?
. .До речі, цікавим є той факт, що ГВОЗДИКА, яку ми звикли додавати до випічки та напоїв, чи страв – це дерево, з якого збирають ароматні плоди – належить до родини миртових, висотою сягає до 12 м. Плоди з вічнозеленого дерева збирають один раз на рік після досягнення 20-річного віку. Батьківщина цих дерев – Індонезія, Давній Китай, Індія… У такої ГВОЗДИКИ багато властивостей, в тому числі, її використання у стоматології.
. .Отож, ДАРУЙМО КВІТИ ВСІМ! І БУДЕ В ДУШАХ ВІЧНЕ КВІТУВАННЯ!
. .                                          ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                          4 серпня 2018-21р.
3

Автор публікації

Офлайн 9 місяців

Тамара Романюк

963
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій