Для голосування необхідно авторизуватись

І ГОРДО СТОЇТЬ КРАСА УКРАЇНИ – ЇЇ КВІТИ!

 

. .            І  ГОРДО  СТОЇТЬ  КРАСА  УКРАЇНИ  –  ЇЇ КВІТИ!
. .Світлі будинки, що потопають серед садів та квітничків із мальв, чорнобривців, айстр, матіол, маків, ромашок – такий поетичний образ нашої УКРАЇНИ постає в уяві.
. .Ось що писав П. Дорошенко у “НАРИСАХ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ”: “УКРАЇНА. Її поля такі прекрасні, як поля Єлисейські. Вони то тягнуться рівниною, то перерізуються горами, борами й гаями. Виноградна лоза росте там легко і можна насадити виноградарство. Волоських горіхів така сила в УКРАЇНІ, наче вона колись була італійською землею. Важко перелічити, скільки в ній рибних озер. Але нащо витрачати пишні слова, коли можна одним словом зазначити, що УКРАЇНА – це все одно що обітована земля, яку ГОСПОДЬ БОГ обіцяв народові єврейському, яка тече медом і молоком. Хто тільки раз побував на УКРАЇНІ, той уже не може з нею розлучитись, бо вона тягне кожну людину, як магніт тягне залізо. А це виходить од її прикмети: небо над УКРАЇНОЮ наче усміхається, клімат її здоровий, а грунт родючий…”
. .Продовжуючи “НАРИСИ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ”
П. ДОРОШЕНКА, слід додати, що влаштування садиб та рукотворних ландшафтів УКРАЇНІ має давню історію, бо притаманне ментальності народу. Кожна садиба має невелику присадибну ділянку з квітками, садом, городом. Коло кожної хати красується – надить хоча б кущик якихось квітів. І є чимало людей, для яких квітникарство не просто захоплення, а й взагалі сенс життя.
. .Скажімо, чорнобривці (“тагетес”) – символ УКРАЇНИ. Всі кольори сонця – ось палітра чорнобривців. Квітуючи до морозів, сонячно-жовті й оранжеві кольори чорнобривців, як стверджують квітникарі, зігрівають атмосферу на подвір’ї. І якщо вдало добирати сорти цих квітів з різним забарвленням, то вони завжди залишатимуться незмінними у зовнішньому озелененні.
. .Захоплюються багато господинь і розмаїтим світом ірисів, або півників, як щиро їх називають українці. За розмаїттям форм, розмірів та забарвленням небагато квітів можуть зрівнятися з ними. Недарма слово “ірис” у перекладі з давньогрецької означає “веселка”, адже півники бувають майже всіх кольорів веселки – від білого до майже чорного, від жовтогарячого до синього з різними відтінками.
. .Защораз серед молодої зелені розпускаються запашні кетяги бузку (“ардіван” або “сірєнь” – так називають бузок місцевою говіркою). Минуло майже чотири з половиною століття відтоді, як посол австрійського імператора привіз до Відня з Костянтинополя бузок звичайний з дрібними лілово – голубими квітками. За цей час балканська гостя підкорила Європу й Америку і стала одним із найпопулярніших і найулюбленіших красиво квітуючих чагарників у нашій країні. Нині у кольоровій гамі цих махрових квіток є, крім традиційного бузкового, й відтінки темно-фіолетового, білого, блакитного, рожевого, пурпурового і червонуватого забарвлення.
. .Ще чимало можна вибрати – розповісти “родзинок” з історії квітів – символів УКРАЇНИ. Та про все потроху.
. .Хочу поділитися невеликим досвідом, власною думкою,
так би мовити. Як підказала – видала свою таємницю моя добра знайома, “поки сама не спробуєш – не навчишся”. Я не просто милуюся – любуюся прекрасним витвором матінки – природи, але й саджу, викохую, зрізаю, збираю, одним словом, пораюся у квітнику, а ще читаю відповідну літературу… Скажімо, троянда. Вона прийшла до нас з глибини віків. Навіть важко уявити, скількох жінок прикрашала її нев’януча краса, скільки змінилося за цей час державних устроїв, правителів, а троянда продовжує квітувати. Культура троянди така ж давня, як і культури широко відомих плодових рослин: винограду, яблуні, персика, малини.
. .Я постійно розмовляю про квіти. Не один раз говорила своїм знайомим. І знову нагадую: якщо у вашому квітнику розцвіли – розквітли троянди, заграли – розкрилися махрові пелюстки неповторної краси, розпустився – розгорнувся пишний молодий кущ з великим суцвіттям, а ви, як дбайлива господиня, не можете натішитись – нахвалитись невимовною красою БОЖЕСТВЕННОГО витвору, хочете подарувати викохану квітку – дивоцвіт близькій людині, дослухайтесь! Уважно прочитайте! А ще, якщо вас запросили на “оказію” (весілля, іменини, христини) – зріжте троянду рано – вранці, бажано до сходу сонця, або пізно ввечері. Зрізані троянди ні в якому разі не зберігайте на сонці. Квіти бояться протягів (тримайте десь у затишному місці). За ніч або добу квітка “напивається” води, стебло набирає вологи, і троянда стає гарною, пелюстки твердіють, її приємно подарувати або добре створити чудову композицію. Крім того, на тій частині стебла, що буде у воді, треба видалити листя та колючки. І тоді даруйте на радість.
. .І ще. Існує такий вислів: букети квітів, як символи. Квіти, зокрема букети, здавна несли певну символіку. У подарунковий букет вкладали певний зміст, той чи інший символ. Букет символізує певний стан душі людини. Але головний символ, який вкладається у букет квітів – це любов, кохання та його нюанси: радісного, щасливого, трагічного, нещасливого, прохання про прихильність, бажання звернути на себе увагу, знак пошани чи поваги.
. .То ж даруйте квіти всім, завжди, різні за формою, незалежно від сорту, виду чи забарвлення і пори року. І БУДЕ В ДУШАХ ВАШИХ ВІЧНЕ КВІТУВАННЯ!
.  .                                   ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                             3 березня 2018-21 р.;
2

Автор публікації

Офлайн 2 дні

Тамара Романюк

723
Коментарі: 26Публікації: 316Реєстрація: 06-02-2020

Золоте перо

Достижение получено 17.06.2020
Присвоюється автору, який подав на сайт 100 і більше публікацій

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій