Для голосування необхідно авторизуватись

“МОДНО ТЕ, ЩО ДО ЛИЦЯ…”

 

. .            “МОДНЕ  ТЕ,  ЩО  ДО  ЛИЦЯ…”
. .Ось переді мною мої улюблені журнали “КВІТИ УКРАЇНИ”, “ЖІНКА”, ЄВАНГЕЛЬСЬКА НИВА”, а ще газети “БУКОВИНА”, “ПОГЛЯД”, “РІДНЕ СЛОВО”, “ДЕБЮТ – газета”… Читаю, переглядаю, думаю, міркую, аналізую і знову перечитую… Із особливим задоволенням гортаю обережно білосніжні сторінки кольорової “ЖІНКИ”, вдивляюся уважно у знайомі і незнайомі обличчя на яскравих світлинах, милуюся мальовничими краєвидами матінки – Природи, зосереджено вчитуюся у корисні поради на всі випадки життя. Та найчастіше повертаюся до цікавих новинок на сторінках “МОДИ”, де журнал постійно демонструє для своїх читачок все нові й нові стилі в моді. Ось як подається рубрика, приміром, в одному із номерів під назвою “9 ЗНАЙОМИХ ТРЕНДІВ ПО-НОВОМУ”: “Здається, ми це уже бачили десь у 90-их… Нові тренди вкотре доводять, що мода циклічна. Але у сучасному перевтіленні вони набувають свіжих виразних нюансів та акцентів (Оксана Сотникова, Наталія Янкова)”.
. .Заради цікавості я вкотре взяла у руки “СЛОВНИК ІНШОМОВНИХ СЛІВ” (за редакцією О.С. Мельничука) і знайшла таке визначення: “МОДА – (франц. mode, від лат. Modus – міра, правило) – нетривале поширення певних смаків, що виявляється у зовнішніх формах побуту, особливо в одязі; нестійка, минувща популярність”.
. .Спостерігаючи за людьми, особливо за молоддю, їхніми манерами, поведінкою, ну й, звичайно, за тим, як вони одягаються, можна зробити висновок, що не всі люди розуміються у моді, намагаються наслідувати інших, не задумуючись, чи пасує їм той чи інший одяг. Наприклад, стилісти дають корисні поради: невисоким на зріст людям добре носити довгий одяг, і чоловік чи жінка, хлопець чи дівчина виглядатимуть вищими на зріст, маючи модний і стильний вигляд. Ця ж порада слушна і для повних людей. У довгому вбранні схильні до повноти модниці матимуть стрункішу фігуру і витончений смак. Модний одяг для того й існує, аби виділяти особливості гарної фігури та приховувати якісь вади фігури. Ось такі цікаві поради я прочитала і поділася з читачами.
. .”МОДНЕ ТЕ, ЩО ДО ЛИЦЯ…” – казала раніше моя бабка НАТАЛІЯ. – Треба носити то вбрання, що тобі ладить (пасує), дитино!”.
. .Згадала оце про свою рідну людину, свою бабку НАТАЛІЮ, і полинула спогадами у своє щасливе дитинство, незабутню юність. У ті літа, особливо у сільській місцевості, ще не було так багато корисних і цінних порад, як сьогодні, не було широкого вибору модного і стильного одягу для дівчаток, хлопчиків, дорослих людей. Та все ж мама моя АЛЛА ВОЛОДИМИРІВНА знаходила можливість, аби вбирати свою донечку модно і гарно. Вона радилася зі знайомими жінками, замовляла і купувала модні барвисті й однотонні вирізи тканини із шовку, крепдешину, кремпліну, люрексу, шерсті, а потім… Потім ми йшли до сільської тітоньки ІРИНКИ ДОНСЬКОЇ, яка була майстром вищого гатунку, чудово шила вишукані сукні, блузки, піджаки, костюми, спідниці. Приймала замовлення і на пошиття верхнього одягу… Працювала ця щира жіночка вдома, “обшивала”, як кажуть, всеньке село НОВОСЕЛИЦЮ. Думаю, люди старшого покоління її добре пам’ятають.
. .А приходили ми з мамою до неї “на примірку”, як на свято. Здавалося, що жінка не просто знімала мірки, записувала розміри майбутньої сукні чи блузки, викроювала окремі елементи для пошиття, а й гарно спілкувалася з нами, показувала готові зразки, розглядала зі мною “модні” журнали зі стильними моделями. Я такою щасливою почувалася, адже в мене мало бути нове модне платтячко. І з’являлося ніжно- блакитне плаття із хвилястими крилами, яке вигравало бірюзовими барвами, коли милувалася – крутилася я перед дзеркалом. А потім і рожеве плаття з білими трояндами було, й оранжеве з червоними маками, і чорне атласне з вишуканими букетами квітів, що переливалося, як вранішня роса на сонці… А блузок скільки вийшло із “золотих” рук майстрині!
. .- Ти так модно вбираєшся, ТАМАРА! – по-доброму заздрили мої дівчата – подруженьки.
. .- Це все моя мама вишукує модні і сучасні тканини, а тітонька ІРИНКА шиє, – пишалася я своєю матусею.
. .Згодом у мене була інша майстриня, молода і гарна, моя сусідка ЛЮСЯ БУРЛАКА. Вона працювала у колишньому будинку побуту у нашому селі. Як приємно було робити їй замовлення! Адже я стала старшою, трохи розумілася у модних тенденціях. А дослухаючись до порад ЛЮСІ, я отримувала неабияке задоволення. Приміряючи готову спідницю чи блузку, сукню чи піджак перед дзеркалом, я знову приходила до ЛЮСІ.
. .Поринаючи у спогади, я спостерігаю за молодими, старшими, літніми людьми, які мають гарний смак, модно і стильно одягаються, вввічливі і привітні у спілкуванні, а ще чудово розмовляють рідною українською мовою – і щасливо усміхаюся. Адже “МОДА Ж – ЦЕ ТЕ, ЩО ЗАХОВАНЕ ГЛИБОКО У ВАШІЙ ДУШІ, – як писав Ральф Лорен. І щиро вірю, що “ПРОСТОТА – ЦЕ КРАЙНІЙ СТУПІНЬ ВИТОНЧЕНОСТІ” (Леонардо да Вінчі), що завжди “МОДНЕ ТЕ, ЩО ДО ЛИЦЯ”.
. .                              ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                             25 січня 2020-21р.
1

Автор публікації

Офлайн 3 дні

Тамара Романюк

743
Коментарі: 26Публікації: 327Реєстрація: 06-02-2020

Золоте перо

Достижение получено 17.06.2020
Присвоюється автору, який подав на сайт 100 і більше публікацій

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій