Для голосування необхідно авторизуватись

“НЕПРАВИЛЬНІ” НАСТАНОВИ

“НЕПРАВИЛЬНІ” НАСТАНОВИ

Золота осінь, білосніжна зима, заквітчана весна – кожна пора року гарна і приваблива по-своєму. Та найпрекраснішим, найчарівнішим, наймилішим є неповторне літнє квітування, яке виграє всіма барвами веселки, й особлива краса, коли цвітуть лілії червневі, в пахучих квітах яких – неба БОЖЕСТВО.
Першою, саме найпершою у барвистому квітнику КАТІ розцвітала оранжева лілія, висаджена кількома рядами, які нагадували полум’яні оранжеві річечки серед зеленого кучерявого листя кущиків орликів. Ця лілія урочисто “передавала” естафету квітування лілії білосніжній, лілії королівській білій, лілії прекрасній темно-рожевого кольору…
Саме о цій квітковій літній порі, одного чудового сонячного дня до РОМАНА на роботу завітала директор місцевої школи ГАННА ЙОСИПІВНА.
– То як ваші сімейні справи? Уже вирішили, у який навчальний заклад вступатиме ваш ВАСИЛЬКО? – розпочала розмову директорка.
– Та ми вже подали документи до теологічного інституту ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ХРИСТИЯН – БАПТИСТІВ в обласному центрі. ВАСИЛЬКО сам так вирішив, він людина віруюча, читає і вивчає БІБЛІЮ, ходить на зібрання у Дім молитви. І ми з КАТРУСЕЮ його підтримали. БОГ добрий.
– Та ви що, люди добрі! Та він у вас такий розумний, вихований, ввічливий, добрий синок, на медаль тягне. У вашого ВАСИЛЬКА відмінні оцінки з року в рік. Йому треба в університет вступати і продовжувати далі, вище, навчання, займатися науковою роботою. У нього особлива манера і підхід до вивчення всіх наук, – говорила ГАННА ЙОСИПІВНА, розхвилювавшись не на жарт. – “НЕПРАВИЛЬНІ” НАСТАНОВИ ви подаєте своєму синові, – наголосила вона.
– Ви не хвилюйтеся, ГАННО ЙОСИПІВНО! Буде ще університет ваш, я ж кажу, БОГ добрий. А в цьому інституті, де навчаються віруючі діти – особлива система зарахування. Там треба добре знати СВЯТЕ ПИСЬМО, бути членом помісної Церкви три роки, – спокійно відповідав РОМАН,
– Я би вам радила негайно забрати звідти документи. Робіть так, як люди! – не вгамовувалася директорка.
РОМАН, почувши останню фразу, вже не мав бажання спілкуватися із жінкою.
– Ну, то будьте здорові! – сказав він.
Усю розмову чоловік майже слово в слово передав КАТІ, ВАСИЛЬКОВІ, НАТАЛЦІ, батькам:
– Ади, яка грамотна! “НЕПРАВИЛЬНІ” НАСТАНОВИ ми даємо своїй дитині! Як ти собі думаєш, КАТРУСЯ? Такий розумний, вихований, допитливий наш ВАСИЛЬКО, а вона нам каже, що робити. Ми що, не робимо, як люди? – ніяк не заспокоювався РОМАН.
– Гай, тихо вже. Ми маємо робити, як нам виходить, це ж наша сім’я! – казала КАТЯ.
ВАСИЛЬКО свого рішення не змінював, все більше переконувався, що чинить правильно, по-БОЖОМУ, як велить совість. Так, як у БІБЛІЇ написано.
Сльози радості і гордості водночас по-материнськи щасливо стискали горло КАТІ. Вона втішалася – раділа, що у них з РОМАНОМ такий чудовий людяний син, який дбає про ближнього, досконало, послідовно, наполегливо і з особливим бажанням вивчає й освоює додаткові науки…
ВАСИЛЬКО справді закінчив теологічний інститут ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ХРИСТИЯН – БАПТИСТІВ, а згодом став студентом державного університету на педагогічному факультеті зі спеціальністю початкового навчання та українознавства, який закінчив разом зі своєю сестрою НАТАЛКОЮ.
25 дівчаток і хлопчиків, таких розумних і кмітливих, разом зі своїм улюбленим першим учителем ВАСИЛЕМ РОМАНОВИЧЕМ вперше помандрували у квітковий дивограй – цікаву Країну Знань…
Молодий учитель з особливим натхненням і ніжною любов’ю навчав своїх першокласників гарно читати, каліграфічно писати, знаходив ключик до маленького серденька кожної дитини, організовував цікаві екскурсії по рідному краю, розповідав про все доступно й зрозуміло.
То чи справді “НЕПРАВИЛЬНІ” НАСТАНОВИ давали КАТЯ з РОМАНОМ своєму синові ВАСИЛЬКОВІ, коли він вирушав у дорогу самостійного життя? – міркувала щаслива мама.
ГОСПОДЬ БОГ усім суддя…

ТАМАРА РОМАНЮК.

2

Автор публікації

Офлайн 1 день

Тамара Романюк

919
Коментарі: 28Публікації: 421Реєстрація: 06-02-2020

Золоте перо

Достижение получено 17.06.2020
Присвоюється автору, який подав на сайт 100 і більше публікацій

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій

Думок на тему ““НЕПРАВИЛЬНІ” НАСТАНОВИ”