Для голосування необхідно авторизуватись

НЕЗАГОЄНА РАНА – “ДОЛЯ КАТЕРИНИ”

 

. .            НЕЗАГОЄНА РАНА  – “ДОЛЯ КАТЕРИНИ” – Частина 10
. .У великому мальовничому селі із чудовими краєвидами, що на БУКОВИНІ, у молодих закоханих ІВАНА та ВІРУНЬКИ народилася мила русява дівчинка КАТРУСЯ, із голубими, як провесінь неба, дитячими оченятками, ніжним рум’янцем на білому личку, немов у янголяти… Молода матуся й окрилений татусь не могли повірити у своє земне і неземне ГОСПОДНЄ диво: у них справжнісінька сім’я, щаслива родина, у них народилася довгожданна люба дитина… Здавалося, що всенький світ довкола належить тільки їм – ІВАНОВІ, ВІРУНЬЦІ та маленькій кровиночці КАТРУСІ.
. .Ішли літа – літечка. Чарівна квіточка КАТРУСЯ росла – гарнішала на радість мамі і татові, бабусі і дідусеві, як по годинах, по місяцях – так швидко спливав час.
. .Сонячного, ще теплого і привітного жовтня веселій, щебетливій КАТРУСІ мало виповнитися чотири рочки. Дружна сільська родина готувалася зробити для своєї кровиночки святковий день народження у колі її ровесників.
. .Та якось прийшла із другого кута села бабуся НАТАЛІЯ, мама ІВАНОВА.
. .- Ой, діти мої, ой, люди добрі, – розгублено почала розмову, і ледь не плаче.
. .- Та кажіть уже, мамо, що сталося, не мучте нас, – заспокоював син.
. .- По селі ширяться чутки, що малих дітей косить якась хвороба. І що треба всіх везти у лікарню на перевірку.
. .- Мамо, може ви даремно забили тривогу. Ми дізнаємось про це, – розраджувала свекруху молода невістка ВІРУНЬКА.
. .ІВАН з дружиною, самі розхвилювавшись не на жарт, залишили улюблену донечку КАТРУСЮ з бабусею НАТАЛІЄЮ, подалися у районний центр до лікарні.
. .А там – справді було людно і якось тривожно. Обстежували і хворих дітей, і тих, хто з ними спілкувався, контактував чи просто стояв близько поруч.
. .Виявилося, хвороба пов’язана із запаленням внутрішніх органів дихання, яка передається іншим повітряним шляхом: бронхоаденіт, бронхіт, бронходеніт та їхні супутні хвороби.
. .Сільські люди, у яких були однолітки КАТРУСІ, трохи старшенькі, та й молодші, хвилювалися не на жарт, і повезли своїх чад на обстеження.
. .- Ну, що там лікарі казали про нашу дитину, розказуйте вже, – схвильовано цікавилася бабуся НАТАЛІЯ.
. .- Нічого складного і страшного не виявили у нашої КАТРУСІ. Треба пролікуватися для профілактики – у гарному санаторії закритого типу – десь за обласним центром. Із нашого села ще багато діток туди поїдуть, – повідомив ІВАН.
. .- Та хто туди з дівчинкою поїде, як ви на роботах працюєте, а я вже стара, – ніяк не заспокоювалась бабуся КАТРУСИНА.
. .- Діти там самі будуть, без батьків. Ми будемо приїжджати. Їм там буде цікаво і весело: розважальні ігри, художні кінофільми, змістовне дозвілля із казковими героями, музичні номери. Одночасно триватиме повний курс лікування і профілактики, – детально розповів своїм рідним ІВАН.
. .- БОЖЕ! Люди добрі! Що ж це робиться? Як це можна малу дитину саму залишати із чужими вихователями і лікарями, – ледь не голосила, плакала бабуся НАТАЛІЯ.
. .- Мамо, гай тихо вже. Ми не одні такі. Порядки і вимоги такі. Сусідські діти теж мають бути.
. .- Але ж КАТРУСЯ зовні зовсім не виглядає хворобливою, весела і життєрадісна, як завжди. Може дома хай залишається, – не вірила, плачучи молода матуся ВІРУНЬКА.
. .Ану, тихо, не сперечайтеся зі мною, – розсердився ІВАН. – Мені теж не хочеться дитину віддавати. Про здоров’я КАТРУСІ треба думати. Лікарі відповідальні за здоров’я дітей.
. . . . .Далі буде…
. .                                                               ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                                               16 січня 2019-21 р.
1

Автор публікації

Офлайн 2 дні

Тамара Романюк

746
Коментарі: 26Публікації: 329Реєстрація: 06-02-2020

Золоте перо

Достижение получено 17.06.2020
Присвоюється автору, який подав на сайт 100 і більше публікацій

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій