Для голосування необхідно авторизуватись

ОЙ, КАЛИНО МОЯ КРАСНАЯ…

. . ОЙ, КАЛИНО МОЯ КРАСНАЯ…
. .Ой, калино – калинонько моя красная! Ой, люба ти моя й прекрасная! Ой, яка гарная та пишная! Стоїш собі, величаєшся… Та у барви чарівні ти одягаєшся. Коло воріт ти ніжно колихаєшся… Та й до людей приязно вітаєшся… То як тебе, та й не любити!
. .Ти, моя калинонько, прикрашаєш моє заквітчане подвір”ячко від весноньки ранньої, і до осені пізньої. Як у пісні народній співається: “…мов до шлюбу, вбралася калина”, ти ніжно – білими квіточками – китичками навесні, ой, так мило красуєшся… Та як тая дівчинонька молодая, до жасмину гонорового пригортаєшся. А жасмин своїми молочно – золотими квітами – суцвіттями ніжно – любо обіймається. А ви удвох такі паровані, давно у БОГА поціловані… Ой, калинонько моя красная! Так вабиш – надиш ти своїми витонченими зеленими листочками та молоді намистинки блискучі оберігаєш – викохуєш літечком заквітчаним.
. .Коли ж мандрує осінь – королева по землі, ти, люба та милая моя, і її гостинно й привітно стрічаєш, та у барви жовті, пурпурові, бордові одягаєшся, й китичками – гронами в намистиночках червоних стоїш собі та пишаєшся. Та й задивляєшся разом із жасмином закоханим на вербу молодую.
. .Ой, людоньки добрії, тут моя красная калинонька і моя дорога родинонька… Тут мої айстри, мальви й чорнобривці, моя хата – оселя… Тут моя мати – УКРАЇНА рідная…
. .Ой, калино – калинонько моя красная…
. . ТАМАРА РОМАНЮК,
. . 1 листопада 2021 року.
1

Автор публікації

Офлайн 1 місяць

Тамара Романюк

960
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій