Для голосування необхідно авторизуватись

ОСТРІВЕЦЬ ДИТИНСТВА

. .                      ОСТРІВЕЦЬ   ДИТИНСТВА
. .Літо… А літо – літечко краснеє було того року, ой, таким щедрим і багатим на сонячні і погожі дні. На самому краєчку бездонного неба голубого, де ніжна веселка торкається матінки – Землі, велично сходило яскраве сонце. Воно поволі піднімалося все вище і вище, зігріваючи своїми сонцесяйними променями всю живу Природу. Ледь не від самісінького ранку починало добряче припікати, а по обіді була нестерпна спека. Та й повітря було таким насиченим, що дихати важко. Сільські люди і домашні улюбленці шукали затінку і холодочку під високими деревами, намагалися частіше перебувати у затишному приміщенні.
. .А на великому охайному подвір”ї, що потопало у барвистих квітах та густій зелені, недалеко від сільської Церкви – була справжня ГОСПОДНЯ благодать. Літній Липень дарував тій залюбленій у людей родині життєрадісні хвилини насолоди і щастя.
. .Посеред тихого гарного подвір”я, що було встелене м”яким килимом зеленої трави, височіла – росла велика, гілляста, густа липа, яка саме квітувала і дарувала чудодійний аромат усім людям. А під пахнющою липою на лавці за літнім столом у затишку сиділи молода матуся АЛЛА і молодий татко ІВАН. Люб”язно спілкуючись поміж собою, вони усміхалися та й задивлялися на малих дітей.
. .Діти ж були у щасливому захопленні від нового мотоцикла світло-зеленого кольору, на якому молодий господар дозволив посидіти і покермувати. Радості і дитячому сміху не було меж! Навіть “гуркотів – їхав” отой чудернацький і цікавий мотоцикл… За кермом сидів, звичайно, п”ятирічний босоногий хлопчик ВАНЬКА, що прибігав погратися до добрих сусідів. Посередині – міцно трималася за нього русява СВЄТКА літ чотирьох, теж сусідська дівчинка. А трималася за цю дружну компанію шестилітня ТАМУСЬКА, найстаршенька поміж них. Яке ж то щастя було для сільської малечі! Скільки часу минуло – пройшло, а діти ще довго розповідали про цікаву “мандрівку” на великому мотоциклі, який був рідкісним явищем у ті часи для сільської місцевості.
. .Згадалося… Щасливий острівець дитинства під затишною гіллястою липою, що пахнула незвичними медовими ароматами на всенький сільський кут, згадався… І зустріч – мандрівка зі своїми сусідськими друзями, молодими мамою і татом згадалася. Ще й світлина чорно-біла покликала у дорогі спогади до рідної хати, де промайнуло моє щасливе дитинство.
. .Ось такий він, мій заквітчаний і рідний острівець дитинства…
. .                                                        ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                                        20 квітня 2021 року.
2

Автор публікації

Офлайн 3 години

Тамара Романюк

930
Коментарі: 28Публікації: 427Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій