Для голосування необхідно авторизуватись

ТРОЯНДА – ЦАРИЦЯ ВСІХ ПРЕКРАСНИХ КВІТІВ НА ЗЕМЛІ!

. .   ТРОЯНДА  –  ЦАРИЦЯ  ВСІХ  ПРЕКРАСНИХ  КВІТІВ  НА  ЗЕМЛІ!

. .Одного гарного червневого дня виглянула – вийшла я на заквітчане подвір’я коло хати своєї… Як війнуло на мене ніжною прохолодою свіжого вранішнього повітря! Аж дух захопило! Як цілісіньку пригорщу цілющої джерельної води напилася… Так добре, легко, глибоко дихалося…
. .А яскраві сонячні промені, здавалося, ледь пробивалися через густе листя дерев, що вкрилося світлою і темною зеленню барвів – кольорів – аж ген – від самого небосхилу, де сходило вранішнє сонце. …Починався новий день.
. .Глянула – подивилася на город і застигла – завмерла на мить: око замилувало – зачарувало велике ТРОЯНДОВЕ “ЦАРСТВО” – з червоними, рожевими, жовтими, білими, бузковими, оранжевими, малиновими квітками. Теплі сонячні дні чудової літньої пори дали волю – воленьку щедро – щиро заквітувати – зацвісти на радість і красу людям.
. .Як зворушливо писав про українську оселю ОЛЕКСАНДР ДОВЖЕНКО: “Мені жаль розлучатися з тобою. В тобі так гарно пахло давниною, рутою – м’ятою, любистком… У твої маленькі вікна так приязно заглядали сонце і соняшник, і всякі інші квітки…”.
. .Свої добрі спогади про квіти, які росли – квітували під вікном у бабусі, у квітнику у мами – є у кожного із нас.
. .Від самісінького дитинства полюбила диво – квітки і я, так як і моя бабка НАТАЛІЯ, і моя мама АЛЛА ВОЛОДИМИРІВНА. Жінкам властиво любити – кохати квіти. Мені ж, такій вразливій, юній, подобалося і доглядати за ними, кохатися в них, купатися у їхній чарівній красі… Айстри, настурції (“капрячики”), чорнобривці, матіоли, тюльпани, іриси (“півники”), – чого тільки не було у бабки і мами на подвір’ї!
. .ТРОЯНДИ тоді зрідка вирощувались на присадибних ділянках. Та все ж мама “вишукувала” – знаходила паростки -“патички” ТРОЯНД у знайомих жінок, котрі започатковували на своїх квіткових клаптиках землі розведення і вирощування ТРОЯНД. (Згадаймо, як ми клали оті “дорогоцінні патички” – паростки у землю під банку…). До речі, перші кущі ТРОЯНД, що з’явилися у наших новоселицьких квітникарок, були привезені із країн Прибалтики.
. .Так, саме чарівна ТРОЯНДА – цариця всіх прекрасних квітів на Землі! Вона прийшла до нас із глибини віків. Навіть важко уявити, скількох жінок прикрашала її нев’януча краса. Скільки змінилося устроїв, правителів, а ТРОЯНДА продовжує квітувати. Культура ТРОЯНДИ така ж давня, як і широко відомих плодових рослин: винограду, яблуні, персика, малини.
. .Хочу поділитися невеликим досвідом, власною думкою, бо як підказала – видала свою таємницю добра знайома, “поки сама не спробуєш – не навчишся”. Я не просто милуюся – любуюся прекрасним витвором матінки – Природи, але й саджу, викохую, зрізаю, збираю, одним словом, пораюся у квітнику, а ще читаю відповідну літературу…
. .Я постійно розмовляю про квіти. Не один раз говорила своїм знайомим, і знову нагадую! Якщо у вашому квітнику розцвіли ТРОЯНДИ, “заграли” – розкрилися махрові пелюстки неповторної краси, розпустився – розгорнувся пишний молодий кущ із великим суцвіттям, а ви, як дбайлива господиня, не можете натішитись – нахвалитись невимовною красою БОЖЕСТВЕННОГО витвору, хочете подарувати викохану квітку – самоцвіт близькій людині, дослухайтесь! Уважно прочитайте! А ще, якщо вас запросили на “оказію” (весілля, іменини, христини) – зріжте ТРОЯНДУ рано – вранці, бажано до сходу сонця, або пізно ввечері. Зрізані ТРОЯНДИ ні в якому разі не зберігайте на сонці. Квіти бояться і протягів (тримайте десь у затишному місці). За ніч або за добу квітка “напивається” води, стебло набирає вологи, і ТРОЯНДА стає гарною, пелюстки твердіють, її приємно подарувати, або створити чудову композицію. Крім того, на тій частині стебла, що буде у воді, треба видалити листя і колючки. І тоді – даруйте на радість!
. .У “Рідному слові” (листопад 2000 р.) було надруковано невелику замітку під назвою “БУКЕТИ від ТАМАРИ”. Пані СВІТЛАНА ЮР’ЄВА повідомляла про те, що у КЕЛЬМЕНЦЯХ уперше запрацював кіоск “КВІТИ”. Зокрема, йшлося тут і про те, що вдома у РОМАНЮКІВ було висаджено понад 200 кущів ТРОЯНД. І хоч тоді троянди зрідка вирощувалися на присадибних ділянках, кількість поступово зросла до 1500 кущів. Я щиро вдячна пані СВІТЛАНІ за цю дорогу для мене, змістовну і цінну публікацію, бо найперше – завжди незабутнє і неповторне, як і для кожної людини.
. .Ці чудові, вишукані, різнокольорові квіти багатьох сортів і видів ми придбали в ІВАНА ВАСИЛЬОВИЧА ПИЛИПЧУКА. А теплі розповіді про царицю всіх прекрасних квітів на Землі – ТРОЯНДУ – це завжди цінні і корисні поради по догляду, вирощуванню, зберіганню та реалізації ТРОЯНД, мудрі настанови про живе спілкування з покупцями і цікаві спостереження у підприємницькій діяльності й торгівельній сфері.
. .Софі Лорен, Арієль, Діана, Ландора, Мейям, Равель, Шарль де Голль, Глорія Дей, Чорна магія (Вlack Baccara), – ось окремі назви моїх ТРОЯНД, що спадають на думку, – і квітують – цвітуть вони аж до холодних днів. А в теплі погожі дні ТРОЯНДИ ще можуть порадувати і тішити зір втретє (жовтень – листопад).
. .То ж ДАРУЙТЕ КВІТИ завжди, всім, різні за формою, незалежно від сорту, виду чи забарвлення і пори року! І БУДЕ В ДУШАХ ВАШИХ ВІЧНЕ КВІТУВАННЯ!

. .                             ТАМАРА РОМАНЮК.

4

Автор публікації

Офлайн 3 місяці

Тамара Романюк

961
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій