Для голосування необхідно авторизуватись

ВІД БОГА. І ДАР СПІЛКУВАННЯ, І СТИЛЬ НАПИСАННЯ, І ФІЛОСОФІЯ БАЧЕННЯ. ВІД БОГА…

 

. .         ВІД БОГА. І ДАР СПІЛКУВАННЯ, І СТИЛЬ
. .         НАПИСАННЯ, І ФІЛОСОФІЯ БАЧЕННЯ. ВІД БОГА. І
. .         ЩАСТЯ БУТИ УКРАЇНКОЮ.
. .Ось уже більше, як півстоліття живу я на білім світі. Добре живу, СЛАВА БОГУ. Живу і радію, що ГОСПОДЬ БОГ дає мені дні….
. .Тішуся. Бо ж складається життя моє, як у людей. От і сина народила, й донечку маю. Порядні і людяні діти мої. Кажуть, що я щаслива мама, бо в праведності і побожності виховувала діток.
. .І дерево посадила. І не одне дерево. Щоб життя продовжувалось, буяло – зеленіло, росло і давало цвіт.
. .Та й криницю викопала. Тільки не сама, а з мамою і татом, бабкою і дідом, вуйком і вуйною. Бо клакою копали криницю на подвір’ї у святу неділеньку. У БОГА води святої просили. Чоловіки копали, а жінки їстоньки готували. Й досі п’ють подорожні студену водицю з польової криниці вуйка ІВАНА. Та й татова криниця на подвір’ї повсякчас тамує спрагу, і зцілює душу.
. .А квітів, скільки квітів посадила біля хати своєї! Моя світлиця – висока, простора, з великими вікнами до сонця, на дорогу, – то моє справжнє “царство – государство” і я в ньому господиня.
. .Хоч обсіли болячки – хвороби моє немічне тіло вже впродовж багатьох років, та дух бадьорий маю. Ще найголовнішу місію і найсокровенніше бажання втілити хочеться. Сили – здоров’ячка у ГОСПОДА БОГА прошу. Бо є у мене дорогоцінний скарб – україночка СОФІЙКА, козак В’ЯЧЕСЛАВКО й маленький САШКО, який називає мене абусею, а не бабусею. Навчаю внуків українською розмовляти, чітко і виразно слова вимовляти, вітатися з дорослими і дякувати за поміч, назви різнокольорових квітів вивчати, рідною мовою пісень співати. І …відчути себе родиною, потрібною родиною.
. .Так от. Більше, як півжиття прожилося. А як мить, минулося. Але …не забулося. Не забулося, як у шкільні роки юності писалося на уроках української мови та літератури. Добре, цікаво, захоплююче писалося.
. .Ось гарно учнівським почерком пишеться на шкільній дошці тема переказу чи твору. Вірніше, три теми: перші дві – за художніми творами письменників, третя – вільна. Одразу вчителька української мови та літератури ЄВГЕНА ФЕДОРІВНА БОРІДКА, вона ж улюблена вчителька з українознавства і класний керівник, звертає увагу: я вибирала вільну тему.
. .От і підсумки: змістовно, гарно, цікаво. А в зошиті червоною ручкою дописано: “Загальні фрази” з оцінкою 5-.
. .І тепер, більше, як через півстоліття, набувши життєвого досвіду, торкнувшись до істинного джерела життєдайної мудрості, зрозуміла: – ЦЕ МІЙ ОСОБЛИВИЙ СТАН ДУШІ, МОЯ МАНЕРА СПІЛКУВАННЯ, МІЙ СТИЛЬ НАПИСАННЯ.   І  ЩАСТЯ  БУТИ  УКРАЇНКОЮ.
. .Хотілося – мріялося ж бути журналісткою. І хоч я філолог за професією, не володію “азами” журналістики, говорю “загальними фразами”, – та хочу, щоб мене почули, побачили, відчули, сприйняли, зрозуміли все, чим ми живемо. І проживемо …заради наших юних чад.
.   .І знали, що “Рідне слово” було для мене – найрідніше. Скажу не загальними фразами, а конкретно. Мені цікаво було читати нашу районку повсякчас. Я не завжди поділяю думки і погляди своїх знайомих і незнайомих. Усіх і багатьох слухаю, але маю власне бачення на друковане видання…
. .Ось деякі назви і пам’ятні теми, які найбільше припали до серденька мойого.
. .- “ГЕРОЇ У МОЇЙ РОДИНІ” – твір – роздум переможниці Всеукраїнського конкурсу до Дня Героїв УКРАЇНИ ОКСАНИ ФІЛІПЧУК, доньки ІГОРЯ ФІЛІПЧУКА, який загинув на Сході УКРАЇНИ під час АТО (19 червня 2015).
. .- “ХУСТКА – ТЕРНОВА ВЕСНА” – про літературно – етнографічні гостини, приурочені Дню матері та Міжнародному дню сім’ї – гостинне українознавче дійство учнів 8-А класу з класним керівником НАТАЛЕЮ ОЛЕКСАНДРІВНОЮ БУНЯК – Марії Мельник (12 червня 2015 р.)
. .- “РОЛЬ УКРАЇНЦІВ У ПЕРЕМОЗІ НАД НІМЕЦЬКО – ФАШИСТСЬКИМИ ЗАГАРБНИКАМИ – роздуми про відносини з УКРАЇНОЮ – Олега Білобрицького (8 травня 2015 р.).
. .- “ІЗ ЖУРБОЮ РАДІСТЬ ОБНЯЛАСЬ…
ЧЕРВОНИМ МАКОМ ЗАЦВІЛА” – фоторепортаж про 8 – 9 травня у КЕЛЬМЕНЦЯХ – Надії Паук, Яни Цикневої (15 травня 2015 р.)
. .- “МОНОЛОГ ВИШИВАНКИ” (поезія БОГДАНА ГУРИ) – про день вишиванки на виробничій нараді працівників культури – Наталі Білобрицької (29 травня 2015 р.).
. .- “З БОЖОЮ ІСКРОЮ В ЖИТТІ” – про ЛЮБОВ ФЕДОРУК, вчителя – методиста, відмінника освіти УКРАЇНИ з Берново – Євгенії Яцишеної (24 квітня 2015 р.).
. .- “УРОК ДОБРА, МИРУ І ЗЛАГОДИ” (один робочий тиждень Кельменецького ліцею):
. . . .- “МОВА – ДЗЕРКАЛО ДУШІ” – твір Тетяни Сакалюк;
. . . .- “ПІДТРИМАЙ ПОРАНЕНОГО ВОЇНА” – благодійний ярмарок за ініціативою учнів 6-В класу з АЛЛОЮ АДАМЧУК;
. . . .- “ПОШИРЕННЯ РІЗНИХ МОВ У НАШІЙ ДЕРЖАВІ” – радіорепортаж з історією Міжнародного дня рідної мови – від учнів 11-Б класу з Інною Білобрицькою;
. . . . – “НЕБЕСНІЙ СОТНІ – ШАНА І ПАМ’ЯТЬ! – ОБЕЛІСК ПАМ’ЯТІ” – з учнями 10-А, 11-Б, 6-В, 6-Б класів Тетяною Адамчук та Світланою Цвинтарною;
. .Добірку цих матеріалів підготувала Наталя Буняк (6 березня 2015 р.).
. .- “НАМ БИ ПОВЧИТИСЯ” – публіцистичний роздум про благоустрій, чистоту і порядок – Василя Кривого (3 квітня 2015 р.).
. .- “ТРИМАЮ ЗВІТ ПЕРЕД ГРОМАДОЮ” – Григорія Тимінського (16 жовтня 2015 р.).
. .- “АРТ – СКВЕР ДЛЯ КЕЛЬМЕНЧАН І ГОСТЕЙ СЕЛИЩА” – у КЕЛЬМЕНЦЯХ відкрили арт – сквер “НЕБЕСНОЇ СОТНІ” – Василя Дрогобецькі (( 19 червня 2015 р.).
. .- “ДУМІТРУ МАТКОВСЬКІ: БЕЗ ПОЕТА, АЛЕ З ЙОГО СЛОВОМ” – Василя Твердохліба (3 липня 2015 р.).
. .- “НУ ЩО Б, ЗДАВАЛОСЬ… ДІАЛЕКТИ” – розгорнуте інтерв’ю від учительки української мови та літератури Кельменецького ліцею Наталії Олександрівни Буняк. (21 лютого – Міжнародний день рідної мови – 19 лютого 2016 р.).
. .Це і є моє найбільше щастя – БУТИ УКРАЇНКОЮ – читати – розмірковувати, гордитися – тішитися за таких вірних, щирих, талановитих, юних обдарувань та їхніх наставників, які люблять понад усе УКРАЇНУ.
.   .                ТАМАРА  РОМАНЮК.
5

Автор публікації

Офлайн 2 роки

Тамара Романюк

963
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій