Зима,мороз,все замело
Завмерло наше все село
Лиш тільки вітру вий.
Навкруг так біло,і голо
А очерет мов помело
Тріпоче,і шепоче мов живий.
Та звуки ті не голосні.
І тільки іноді пісні,
До слуху голос долина
А може хто співа мені?
А може снится увісні?
Та пісня не гучна;
“Не в тому річ
Що темна ніч
Навкруг усе накрила
А в тому річ
Що ти навстріч
Не йдеш моя ти мила.”
Та голос далі все стає
Все тихше,ніби розтає
Лишився тільки вітру вий.
Сів місяць,ранок настає
І сонце небо осяє
І світлий день новий.
Мороз в селі ,дим з димара
І чорна хмара мов мара
Повзе у небесах.
Чорніє ліс ,за ним гора
І сивого плече Дніпра
Від сонця блиск ,краса.
Короткий день,немов пів дня
Ось перша зірка,мов зерня
І світла скрізь нема.
Та вітер хмари розганя
І місяць ліг ,мов кошеня.
В моім селі зима.
Люся Знатная