Що таке те кохання
Для усенького людства?
Для одної людини?
Неземний вид мистецтва,
Чи гріховна полуда ?
На віки? Чи на днину?..
Хтось кохає за вроду,
Хтось кохає за силу,
Хтось кохає за розум,
Хтось за пристрасть єдину.
Хтось за слово чарівне,
Хтось за волю і діло,
Хтось за серденько вірне,
Хтось за гарне тіло…
Хтось за владу і гроші,
Хтось за дні і за ночі…
Я ж закохана в душу,
Я закохана в очі.
Очі… Мудрі мов в старця ,
Чисті, мов у дитини.
Очі повні любові.
Не простої людини, –
Очі ангельські, світлі,
І спокійні і сильні.
Очі владні й могутні,
Безпристрастні та вільні.
Голосніші за слово
І тихіші за спокій.
Велич всього святого,
В них – пориви високі…
Очі чисті-пречисті,
Ні гріхів, а ні страхів.
Не палкі, не тернисті,
Очі чистого птаха.
Небо втілилось в очі,
Височінь! .. Ой, висока!
І в містили ті очі
Віддзеркалення Бога.
І весь всесвіт в очах тих…
І безодня печалі,
Тихий сум, несказанних
Дум, що ллються ночами.
У очах отих вічність
Нескінченна, як небо…
Очі, очі… Вже більше
Геть нічого не треба,
Лиш дивитися в очі,
Говорити очима…
Пройдуть дні, пройдуть ночі,
І роки за плечима,
Й проростуть в моїм серці
Його думи пророчі.
Я закохана в душу,
Я закохана в очі…