у мапу місяця кидаю
ножа – у кратер, як в мішень.
десь оселюся там, гадаю,
прозорим привидом мишей.
мисливцем тихим, хижим блазнем
у чорній темряві глухій
я полюватиму щоразу
на тих тварюк в пітьмі лихій.
от тільки ножик не вгрузає –
плиском лягає дзвінко в грунт.
озветься галасом навзаєм…
цей ніж псує мені всю гру!
ламає здумочки фантазій
ганебним ляпанням в стіну.
чи то вже я кривий і зазий
ціляти темряву нічну?..
в якій сміються заметілі,
здіймають, кружають сніги.
в кружлянні тому білі тіні
в лелітках, з поглядом нудьги.
але ці тіні – точно знаю! –
то відзеркаленно мене,
в пітьмі бо плентаю по краю
допоки все в мені засне.
допоки мапу і про місяць,
забуду навіть про ножа!
оточать сни, ліси і лиси
в лісах здіймть хвостом пожар –
згорить усе в біді одразу,
увесь непотріб і нудьга,
бридке, огидне і відразне,
і лінь, байдужість і снага.
а рано вранці встану з болем
у обважнілій голові
і розгамузою поволі
словесно дякую сові,
яка така ж як я охоча
до полювання гризунів.
але й до того ще й пророча
і упокорює мій гнів.
опохмелюся на сніданку,
верну бадьорість і снагу.
і зникне птаха на світанку
в сліпучобілому снігу.
і нависає важко небо
над ницим побутом життя,
в руїні що дурне, ганебне,
в безвихідь шляхом, в небуття.
і знову вішаю на стіну
ту мапу місяця і мрій –
кидаю ніж крізь білі тіні,
крізь заметілі безнадій…

Думок на тему “з нудьги…”
Поетично, барвисто, гостра ритміка, карколомний сюжет. Є глибина психології та філософських роздумів. Вражений.