Бог сумував.
Тинявся, як той перст –
Немав бо навіть гиркнути на кого.
Оце то хрест. О, це найтяжчий хрест!
Хоч око виколи — нікого і нічого.
Верх досконалості – Глухе, німе село:
Без світла, без тепла – бо звідки дрова?
Усе дістало. Ну і понесло –
Творити Він почав спочатку словом.
Словами грався –
Наскрижалював законів.
Сердешний утомився, та не здався –
Лежало Боже слово вже на Коні
Щоб не сказали: Всемогутній обі…надірвався.
Словами цілий світ намудрував,
Та як до діла — вилізла хвороба:
Із чого? Ні-х…-чого ж нема?
Лиш темрява вкруги — розіб’єш лоба!
**************************************
Весь понеділок, бідний, працював
– Робив зірки –
Погляньте, он їх стільки!
Щоб кожен, милувався і казав:
Їх Бог створив! То зорі, а не дірки.
І досі понеділок наче ніч.
Хоч від зірок усюди миготіло…
Мережив морок, наче в сажі піч –
Тому мерщій почав ліпити
Він світила. На другий день –
Хоть щось, коли вже видно.
Як не крути, те, якось звеселя.
До вітру йти –
І то не так огидно.
Хоча для цього треба ще Земля…
Творити Землю –
Не такий вже клопіт –
Кізяк, полова ліпляться на осі
Вівторок – на земні діла завжди є попит
І досі …
На третій день,
Що зветься середа,
Творив Він рідину й вигукував Во! Да!
Оту, що вранці умиває квіти,
Або з похмілля хочемо ми пити.
Раз є вода, І є чого полити –
Бог насівав овес і жито.
Четвертий день.
Якась нечиста сила
Казала, наче Він робив світила…
Брехня, Яка гуляє й дотепер!
То перший в світі чистий був четвер.
Омивши руки
І безгрішне тіло,
Птахів Йому робити закортіло,
Дрібних істот… Ну, як на теє стало
З усього, що під руку потрапляло
Отак пройшов з дрібницями день п’ятий.
Надвечір втомлений Він ліг відпочивати.
Наранок шостого Несила навіть встати –
Бо наробився. Після того діла –
Упоперек Всевишнього ломило
Враз голос Розуму, Як пісня, словом лине:
Від спини ліки — печена цеглина!
За глиною пішов на беріг річки.
Набравши в жменю та додавши слини
Зліпив із того… чоловічка.
Ну, скульптор,
Розумієте, ніякий.
Тарілки, амфори — куди не йшло усякі.
А чоловічка…
Скільки в жмені глини?
Що краще вийшло —
Він назвав людина.
Усі невдалі спроби – лишив в мирі
Душі не дав їм — най то будуть звірі.
************************************
З душею –
Схоже, облизня піймав –
Дмухнув занадто – на що духу мав…
Бо спереду, Як гулю, видув гірку,
А ззаду встрелило і утворилась дірка…
Наступний день
Приніс нові проблеми:
Адам на камінцях вже креслить схеми,
Мантрує формули,
Малює він картини –
Переробити — гвалт!
Бракує глини!
Із того, що ліпив звірячий світ
Дмухнув ледь трішки і зробив Ліліт.
Щось вийшло.
Та, мабуть не те –
Бо та Ліліт лиш підступи плете…
Ну як новій халепі дати раду?
Бог спробував свій дух Всмоктати ззаду…
Ганебний дух уперся прямо в груди
Кричав ізвідти:
Не піду нікуди!
Я Всемогутній! –
Дме у дупу грізно.
Надулось наче бараболя скрізно –
Наперло в груди
Проте – зась! Там, як загрузло
У відповідь лише гарчало й тхнуло гузно
О Господи!
Хто б горе це розрадив?
Лайнувся Бог: послав її до гадів!
Коли спочатку завжди іде слово
А за Ліліт сучасних бракло знаків
Тим, що пішли від неї безголових,
Як Бог казав — назвали АнунакиЙ
Коли розвіявся з пердощів сизий дим,
Адам заскиглив із нудьги: що він один
Зловив в саду,
Обстриг до гриви лева,
Волав… що мавпи злізли на дерева
От кара Божа!
Що з дитям робити?
Зняв паска і почав по сраці бити.
Допомогло.
Та жаль, що не доволі –
Чевоне писання не лишнє в божій школі.
Бог-батько – то не божа мама –
Він висмикнув одне ребро Адама,
Зловив оголеного, зляканого лева
Зліпив се разом — так і вийшла Єва
Із духом вирішив:
Не треба нова драма –
Достатньо духу у ребрі Адама
Сказав обом: щоб яблука не крали,
Пішов складати із хмарин хорали.
Бентежний дух,
Ображений в Ліліт,
Дивитись мовчки аж ніяк на те не міг!
Ну хай пізніше б…
Через кілька літ…
А просто зараз – то віжжа під хвіст!
Гадяча кров – До хріну дати перцю –
Чи може Божа воля втримать серце?
У гада та ураз перетворилась
До Єви на побачення набилась
Прикрасами її та спокусила
Грібаткою, намистом – щоб носила
Поцьорками, салбою, баламутом –
Щоб почувалася привабливо, розкуто
Не гривою від лева чи квачем,
А шелестом картатим, дукачем…
За те усе лиш яблуко просила
Як жінка схоче,
То роби – хоч заборона,
Адаму мізки до печінки, як ворона …
Довбала бідного
День білий й темну ніч –
Тікати зась у Паволоч на Січ.
– Неможна! Батько наш не каже…
– А ми йому про теє не розкажем!
********************************
Попереду,
Як завжди, бігло слово
Не стільки лагідне, а терпке, як полова
Почала Єва у Адама вимагати –
Не дати жінці — от де яблуко розбрату!
До дідька настороги
І прокльони –
– Я хочу оте яблуко червоне!
І, любі мої,
Вміють мізки мити
Ще й досі усі Юлі і Лоліти…
Та присмерті впадала, рвала коси.
Допоки заволав Адам:
– Та, досить!
Пішов нарвав їй яблук повні жмені
Нарвав би більше,
Як були б кишені.
На той час Бог з хмаринками награвся,
Чвалав додому –
Тут Адам попався.
…Із яблуками
Хоч ховай у дупу…
Всевишній свої брови уже супить:
Далеко, чоловіче, чимчикуєш?
По чому яблучка
У ярмарок торгуєш?
Додолу очі загубив Адам
І ладен був крізь землю головою,
А змій із хащів шепотів:
– Шерше ля фам…
Не треба, Боже, лаятись зі мною!
****************************
У той же час, у те самеє місце
Приперлась Єва й
Розгорнулось дійство
Прокинулось у жінці що від лева –
Враз руки в боки
І понесло Єву.
Спочатку завжди було слово…
Якби одне, на край випадок, два…
Якби ж то лагідна і ввічлива промова…
А то така, що знітилась трава,
Дерева гнулися, складалися у дрова
Тоді ще матюків і не було,
До того Бога ще ніхто не слав…,
А із ребра, як із труби гуло,
Що Змій із дерева, почувши теє, впав:
Цей Рай – не Рай, а лиш бридка нудьга,
Де пристрасть, де жага,
Палке кохання?
Якби була б у неї кочерга,
То душу б витрясла
Із Бога без вагання! –
Де танці, де еротика, стриптиз?
Змій знов упав із дерева униз…
– Де вірші, де побачення,
Де квіти?
Як можна без цього на світі жити? –
Що за життя без флірту, без прикрас?
Додолу Змій злетів черговий раз…
– Де місце для страждань, емоцій, сліз?
Зі змія досить –
Більш наверх не ліз.
Урешті-решт картина маслом –
Змій в три вузли на голові у Бога
А Єва з феміністським гаслом:
Усім чоловікам наставлю роги!
Коли замовкла
І прийшов до тями Він,
З-за хмари Розум виніс вирок всім:
Всевишній, ти давай сюди –
Усе що ліпиш — то ліпи з води,
А це залиш все тут отак як є
Хоч ти зробив – воно вже не твоє.
Хай далі самі.
Слово вже було.
Наполеони, Гітлери, Путло…
Переживуть
Голодомори і потопи,
Багатство, війни, від фасфудів жопи.
Порозумнішають,
Посадять власний сад,
А, як не зможуть — побудують ад.
І все одно повернуться до того,
Із чого вийшли…
Вийшли з слова Бога
Почнуть творити новий світ
І в слові жити…
Прости їх, Господи –
Вони ще зовсім діти.
Я цим закінчу довгий аполог
Спочатку було слово!
Слово Бог.
Думок на тему “Аполог (історія створення світу та гріхопадіння)”
А чи є у вашому серці Божий страх? Від переповнення серця говорять уста… А за кожне слово наше, сказане чи написане, ми дамо Богові звіт… І від слів своїх вправдаємось чи осудимось…