Туда, де порядку́є ТИШИНА,
смерекы й букы до само́го неба,
в полонину́, шовкова де трава,
душа ся просить (каже:”Дуже тре́ба!”)
В студенім потічку де “літать” пструг,
де звірі безбоя́зно собі ходять
(бо ты прийшов сюда, ги цімбор-друг),
де свіжый вітер суєту́ забирать…
А ТИШИНА так со́лодко звенить, што ли́ше слухав бы и слухав-слухав…
Трембіты звук дода́вся (не хыбить!)
у йсю симфонію, што так ласкає уха…
Бурку́ту повнов жминьов зачерпну́
(без бо́язні заразу пудхопи́ти)…
Но де типирь такі міста найду́?..
Не ли́ше на словах треба́ любити!
На ділі ж…Чути – в зворі “штіль” реве,
трельовщик “шрам” на потічкови ли́шив…
Коли щи слід сись щезне-заросте
й поно́виться, што homo знищив?
Бабинець Ю.Ю

Яскравий коментатор
Достижение получено 22.08.2021Титул: Яскравий коментатор