Для голосування необхідно авторизуватись

БАРВИСТИМ КИЛИМОМ ЧАРІВНИХ ХРИЗАНТЕМ ОШАТНА КОРОЛЕВА ОСІНЬ КЛИЧЕ У КВІТКОВИЙ ДИВОГРАЙ!

. .БАРВИСТИМ КИЛИМОМ ЧАРІВНИХ ХРИЗАНТЕМ ОШАТНА КОРОЛЕВА ОСІНЬ КЛИЧЕ У КВІТКОВИЙ ДИВОГРАЙ!
. .Здається, інколи, що нам так сумно за літом, укритим барвистим квітковим килимом – таким теплим і запашним… Та ось ми вже милуємося – насолоджуємося неповторною палітрою кольорів і запахів, які дарує королева осінь на добрі спогади про сонячне літо.
. .Ще мандрує – дивує стежками літній серпень, а осінній вересень стукає у вікно. Золота осінь починає розфарбовувати яскравими відтінками матінку – Природу. Аж ген – далеко розносить ще теплий вітер позолотою вкрите ніжне листя дерев. Нічна прохолода, вранішні і вечірні години нагадують про чудову й неповторну осінню пору. А яскраве сонце і теплі дні зберігають у нашій пам’яті барвисте заквітчане літо. Здавалося б, що і літо, й осінь водночас кличуть: “Постривайте, не поспішайте, згадайте про мене – ХРИЗАНТЕМУ – квітку величного сонця – таку барвисту, яскраву, ніжну, величаву. Бо саме тепер барвистим килимом чарівних ХРИЗАНТЕМ ошатна королева осінь кличе нас у квітковий дивограй!
. .Пригадую оце, “Однієї гарної сонячної днини, щедрого урожайного жовтня, ніби-то недалекого 1999 року, у доброму піднесеному настрої стояла я зі своєю десятилітньою донечкою ТЕТЯНКОЮ у багатолюдному гамірному місці і …продавала ХРИЗАНТЕМИ.
. .Білі, червоні, рожеві, жовті, бузкові, фіолетові, оранжеві – квіти невимовної краси, своїм розмаїттям і різнобарв’ям небесних веселкових кольорів, викохані, злеліяні, вирощені у своєму затишному квітнику на власному подвір’ї перед великою хатою – світлицею, зачаровували і приваблювали зір перехожих…”. (Із книги “КВІТИ” від ТАМАРИ”, публікація “МОЯ АДРЕСА: УКРАЇНА – КЕЛЬМЕНЦІ”).
. .Слово “ХРИЗАНТЕМА” походить від двох грецьких слів “chrysos” – золото і “anthemos” – квітка, що означає “золота квітка”. Рід “ХРИЗАНТЕМА” належить до родини айстрових, яка об’єднує 180 однорічних та багаторічних трав’янистих рослин.
. .Неперевершеної краси та яскравого забарвлення суцвіття ХРИЗАНТЕМ відзначаються тривалим, пишним, ароматним квітуванням.
. .У нашій місцевості тепло свого квітування випромінюють поширені сорти “Вікторія”, “Вітчизна”, “Білосніжка”, “Гебе”, “Царівна Либідь”, “Журавлинка”, “Слов’яночка”, “Касабланка”, “Вогник”.
. .Найчарівніші квіти осені, мудрої ошатної осені – ХРИЗАНТЕМИ – завжди викликають почуття прекрасного, любові до природи і рідного краю, сприяють гарному настрою.
. .А які зворушливі рядки поезії щиро написала пані ТЕТЯНА РОСА:
. . .ХРИЗАНТЕМИ
. .-Вони чекали осені ці квіти –
. .-Пори, коли простелять голі віти
. .-На палім листі тінь свою прозору.
. .-Й холодні ранки внадяться до двору.
. .-На фоні втрат весніють квіти щемно,
. .-І на душі від того …ХРИЗАНТЕМНО…
. .Ось як возвеличує ці дивовижні квіти – ХРИЗАНТЕМИ – найчарівніші квіти золотої осені – Г.К. УСІЙЧУК у журналі “КВІТИ УКРАЇНИ”:
. .- “Ми щоранку святкуємо зустріч із сонцем, вони в діамантах роси яскраві, свіжі, духмяні. Я в радісному передчутті зустрічі з новонародженим суцвіттям, щоб відкрити для себе ще одну таємницю однієї насінини. Фантастичні ХРИЗАНТЕМИ оповиті ранковим туманом. І увечері ХРИЗАНТЕМИ свіжі й урочисті. Після трудового дня я проводжаю з ними сонце…
. .Квіткова палітра змінюється відтінками таємничих ХРИЗАНТЕМ. І ще один день прожитий, здається, немарно, бо те, що тобою плекалося, сповна віддає свою життєву енергію, радість і надію на день прийдешній. Новий день вибухне новим небаченим суцвіттям!”.
. .                          ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                          11 вересня 2018-21 року.
1

Автор публікації

Офлайн 9 місяців

Тамара Романюк

963
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій