Для голосування необхідно авторизуватись

ДОВГА ДОРОГА ДО …КВІТКОВОЇ КРАСИ

 

. .        ДОВГА  ДОРОГА  ДО  …КВІТКОВОЇ  КРАСИ

. .Семеро гарненьких дівчат, святково одягнених у сині атласні плаття і білосніжні елегантні фартушки, з вишуканими оксамитовими бантами у волоссі, веселі й усміхнені, жваво розмовляли, задивляючись на КАТІН барвистий квітник.
. .- Он, погляньте, дівчата, яка розкішна лілія білосніжна, її королівською величають!
. .- А ромашки білі – ніжні – ніжні, і багаті – багаті, як у квітковому раю…
. .- Я найбільше люблю малинові троянди. Вони довго і добре зберігаються, даруючи людям свою царську природну красу.
. .- Ой, а холодок який густий! І зелений, зелений!
. .- Тітонько, а ви не продаєте квіти? – побачивши КАТЮ, поцікавилися школярки. – У нас останній дзвоник у школі, а квітів ніде купити…
. .Усміхнена КАТЯ поспілкувалася трохи з юними красунями, запросила їх на своє подвір’я:
. .- Та ні, мої любі дівчатонька, не продаю. Я вам подарую квіти на радість і добро. БОГ з вами! Хай щасливою і життєдайною буде ваша життєва дорога. Хай із квітами чарівними збуваються ваші найзаповітніші мрії…
. .Приємно здивовані, щасливі школярочки з улюбленими квітами весело побігли на святкову шкільну лінійку, про яку сповіщали ніжні мелодії прекрасної музики.
. .Гарної сонячної неділі теплого ще жовтня, що дарував людям погожі і світлі дні, стояла КАТЯ зі своєю донечкою НАТАЛКОЮ у багатолюдному місці і …продавала хризантеми.
. .Бузкові, фіолетові, оранжеві, білі, червоні, рожеві, жовті – квіти невимовної краси, своїм розмаїттям і різнобарв’ям небесних веселкових кольорів, викохані, злеліяні, вирощені у своєму затишному квітнику на власному подвір’ї перед великою хатою – світлицею, зачаровували і приваблювали зір перехожих. Поруч із гарно оформленими, акуратно складеними, скромними осінніми оригінальними букетиками хризантем було кілька композицій із дрібноквіткових гвоздик яскраво-червоних і малинових барвів.
. .Минав – проходив повелитель час. І в теплу погожу днину, і в холодну дощову погоду, і в снігову заметіль зимової пори стояла КАТЯ на базарі серед людей – й цілорічно продавала квіткове диво БОЖЕСТВЕННОЇ краси.
. .І от майнула у жінки чудова думка: добре було б, якби у районному центрі був такий власний куточок, щоб і квітам було затишно, і людям зручно – невелика крамниця. Першою доброю людиною, якій повідала свою сокровенну мрію КАТЯ, була ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА із відділу архітектури районної адміністрації, де вона обіймала посаду головного спеціаліста – архітектора. Дослухаючись до її цінних і корисних порад, КАТЯ послідовно і виважено свою заповітну мрію втілювала в життя.
. .- Спочатку треба заяву подати у селишній раді – на виділення земельної ділянки, – висловила свою думку ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА. – Добре ти придумала – про квіти і квіткову крамничку. Для людей – прекрасно!
. .- Я обома руками голосую “ЗА!” – почула схвальні відгуки і підтримку від голови селищної Ради АНАТОЛІЯ РИНГАЧА, який підняв угору руки. – Чого це я маю ходити, чи люди, десь шукати попід хати квітів, коли я зможу зайти у гарний квітковий магазин і вибрати оригінальну, вишукану композицію чи гарний букет на свій смак. Працюйте, щось робіть, – наголошував співбесідник.
. .І з молодечим запальним вогником продовжувала ходити по різних кабінетах КАТЯ, де вже “відфутболювання” почалося не на жарт.
. .Та ось зайшла серйозна розмова про виділення невеликої земельної ділянки під квіткову крамницю – і знову питання зайшло в глухий кут. Пропонували кілька варіантів у центрі селища. КАТЯ не давала згоди, бо просила єдине зручне місце для людей – на розі трьох вулиць на підвищенні. Та начальник відділу архітектури ЗАХАР СЕРГІЙОВИЧ ніяк не погоджувався, навіть не зважаючи на висновки членів комісії.
. .Непередбачувані перешкоди не зупиняли КАТЮ. Вона написала заяву на ім’я голови районної державної адміністрації ОЛЕКСАНДРА СМОТРА та першого заступника СТАНІСЛАВА ВАСИЛЬОВИЧА. І “крига скресла”…
. .- Все буде добре. Не хвилюйтеся. Будуть “КВІТИ” у районному центрі, – говорив СТАНІСЛАВ ВАСИЛЬОВИЧ.
. .- Щастить мені на людяних і порядних людей, думалося тоді КАТІ.
. .Майже цілісінький рік оббивала пороги кабінетів КАТЯ. Ледь не щоденно сиділа під дверима у начальника відділу архітектури, благаючи виділити омріяну земельну ділянку.
. .- Не можливо там виділити землю…
. .Чому не можна? – вкотре питалася КАТЯ.
. .Бо не можна, – не пояснюючи поважної причини, відмовляв начальник. – Не можна, і край…
. .- Ви “крепко вперта” жінка! – якось вигукнув голосно ЗАХАР СЕРГІЙОІИЧ. – Ви знову тут…
. .- Ні, просто я наполеглива у досягненні своєї мети, – ввічливо відповіла серйозна КАТЯ.
. .Здавалося б, “боротьбі” за земельну ділянку не буде кінця – краю…
. .Та, нарешті, документ важливий у КАТІНИХ руках… Земельна ділянка виділена. І …квіткова крамниця (торгова точка малої архітектурної форми) готується до відкриття…
. .А згодом у районній газеті було надруковано невелику публікацію від СВІТЛАНИ ОЛЕКСАНДРЮК про те, що у районному центрі запрацювала крамниця “КВІТИ”, яка стала заквітчаною, чарівною, мелодійною українською окрасою рідної мальовничої сторони.
. .КАТЯ разом із членами своєї родини запрошували людей до квіткової крамниці і пропонували вишукані букети живих квітів, оригінальні квіткові композиції, весільні букети, кімнатні рослини, квіти у вазонах, фурнітуру та аксесуари для квітів, гарні відкритки й листівки до святкових подій…
. .Ось такою довгою і тривалою була ДОРОГА доленосних випробовувань ДО …КВІТКОВОЇ КРАСИ. До ЗЕМЛІ, де завжди ПАХНУТЬ ЧАРІВНІ КВІТИ БОЖЕСТВЕННОГО ТВОРІННЯ…

. .                                              ТАМАРА РОМАНЮК.

1

Автор публікації

Офлайн 1 місяць

Тамара Романюк

960
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій