Для голосування необхідно авторизуватись

ЛІТО, ЛІТЕЧКО ЗАКВІТЧАНЕ ПРИЙШЛО…

 

. .            ЛІТО,  ЛІТЕЧКО  ЗАКВІТЧАНЕ  ПРИЙШЛО…

. .Біла – білісінька півонія з рожевим відтінком заквітувала ось на радість мені і всенькому світові… Моя улюблена біла півонія розцвіла прекрасно і велично, розкриваючи свої чарівні обійми для заквітчаного червня. Розпустилася, як святість, як чистота, як незайманість, у моєму барвистому квітнику. Ніби гарна наречена, вбралася у свої білі шати поруч із темно-вишневою і темно-рожевою півонією моя улюблена квітка. Біла півонія, яка мужньо мандрувала із далекої НОВОСЕЛИЦІ й осіла – прижилася назавжди тут, на цій землі, у КЕЛЬМЕНЦЯХ. Моя улюблена біла півонія, як і білі ніжні ромашки, оранжева та світло-малинова лілія, завжди нагадують своєю неповторною красою і дивовижним ароматом про незабутнє дитинство, молоді літа… і кличуть – кличуть до отчої землі, до маминої хати, до татової криниці, до бабчиних квітів…
. .А маки оранжеві! Як цілий вишуканий, розкішний букет виринув із-під Землі – матінки на світ ясний із яскравими чашечками – квітами оранжевого кольору у великому зеленому кущі із вирізьбленими листками. А кругом – як дітки маленькі, обступили матінку – татка, посходили молоденькі гарні кущики полум’яного маку. Справжня сімейна ідилія! Краса!
. .Заполонили – зачарували і світлі бузкові волошки у гарному сіро-зеленому листі, що розрослися пишними розлогими кущами під іншою хатою коло городу. Світло-бузкові волошки урочисто перейняли естафету квітування від темно-синіх волошок, які по-своєму ніжні і привабливі. Бузкові квіточки волошок нагадують махрові хризантеми або барвисті айстри і зачаровують, зачаровують…
. .Ось тут показала – розкрила свою чарівну і витончену красу тендітна улюблена оранжева лілія, радіючи усім своїм створінням яскравому сонечку. Саме ця оранжева квітка з великою кількістю бутонів розпочала безперервне квітування червневого дивограю у багатому чарівному світі лілій.
. .Он там, біля хати – світлиці близенько, заквітувала плетиста світло-рожева троянда, яка виросла вгору ледь не до самої стріхи. Ця ніжна троянда має свою “історію”, адже вона “перейшла” до нас через паркан від доброї сусідки тітки МАРУСІ. Та як би там не було, але добра пам’ять у серденьку мойому залишається… Адже цвіте – красується дивовижний кущ світло-рожевої троянди на радість усім людям.
. .А жасмин? Він і досі насолоджується – квітує на моєму заквітчаному подвір’ї, заворожуючи дивовижним ароматом усе довкілля. Особливо ніжно і приязно вчуваються – вдихаються духмяні аромати у надвечір’я, коли сонечко яснеє ховається за обрій, до свого заходу. Дивлюся – любуюся, як вітер легенький розхитує заквітчані біло-золотистими квітами зелені гілочки, і кличе до себе отой біло-молочний жасмин, ніби промовляє:
. .- Підійдіть, доторкніться, вдихніть мій чудодійний аромат… Це ж так чудово! Так БОЖЕСТВЕННО!

.   .                     ТАМАРА  РОМАНЮК.

 

5

Автор публікації

934
Коментарі: 28Публікації: 429Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій

Думок на тему “ЛІТО, ЛІТЕЧКО ЗАКВІТЧАНЕ ПРИЙШЛО…”