Для голосування необхідно авторизуватись

ПОЛУМ”ЯМ ЧЕРВОНИМ ТЮЛЬПАНИ ЗАЦВІЛИ…

 

. .          ПОЛУМ’ЯМ  ЧЕРВОНИМ  ТЮЛЬПАНИ  РОЗЦВІЛИ…
. .Яскравим полум’ям червоних ТЮЛЬПАНІВ укривається вся заквітчана площа біля пам’ятника воїнам – визволителям перед кінотеатром “ДОН” щороку, як тільки наближаються травневі дні.
. .Дивишся – милуєшся цією чарівною красою і, здається, очей не відірвати. Великі червоні квіти насиченим перламутровим кольором переливаються світлими й темними барвами. Вишукана форма квіточки – велетня на одній гілці -стеблинці у густому кущику широкого зеленого листя – неймовірна досконалість. Вабили – надили перехожих своїм полум’яним розмаєм чарівні квіти ледь не з усіх КЕЛЬМЕНЦІВ.
. .Укотре любувалася – насолоджувалася впродовж багатьох літ і я цими ГОСПОДНІМИ “посланцями” на землю. Так захотілося і мені таких дивовижних “квіток”, як казала моя бабка НАТАЛІЯ. Поділилася своїми сокровенними побажаннями зі своїми рідними. І …почалися пошуки, перемовини, дзвінки (це було на початку дев’яностих).
. .І, нарешті, почули гарну звістку, яку приніс мій тато ІВАН ЯКОВИЧ БУРЛАКА. У нашому селі НОВОСЕЛИЦЯ сім’я молодих працьовитих людей – НАТАЛКИ і ВАСИЛЯ МЕЛЬНИКІВ вирішила спробувати висаджувати цибулини цих “дефіцитних” квітів у себе на городі. Зробили невелику теплицю і почали вирощувати їх за всіма відомими їм технологіями.
. .А мій тато з особливим наполегливим проханням купив для мене десять “дорогоцінних” цибулин цього сорту ТЮЛЬПАНІВ.
. .Так розпочалася “розбудова” мого червоного ТЮЛЬПАНОВОГО “царства”. А протягом тридцяти п’яти літ – КВІТІВ, СКІЛЬКИ КВІТІВ НАСАДИЛА КОЛО ХАТИ СВОЄЇ!
. .У мене вже були пізні малинові і жовті ТЮЛЬПАНИ. До речі, посаджені у затіненому місці чи під деревом, жовті ТЮЛЬПАНИ стають потім ніжно-рожевими і мають неймовірний чарівний вигляд.
. .- А що це в тебе за ТЮЛЬПАНИ такі файні? Ади, в дитини – останній дзвоник, а я не маю букета для неї, – питали матусі. – Звісно, я зрозуміла, що негайно треба зрізати квіти і “творити” композицію…
. .Та найголовнішою родзинкою (“ізюминкою”) моїх червоних полум’яних ТЮЛЬПАНІВ і яскравою принадою для перехожих були “махрові” ТЮЛЬПАНИ, які нагадували своєю формою і великою кількістю пелюсток полум’яну півонію (Ерос, Лівінстон, Ніцца). І здавалося, що то не червоні махрові ТЮЛЬПАНИ заполонювали майже увесь барвистий квітник перед хатою, а яскраві оксамитові півонії так зворушливо і щиро червоніли – переливалися на сонячних променях.
. .І не повірите: придбала я знову перші десять цибулин цієї дивовижної квітки у своєї доброї знайомої квітникарки із с. Грубно, що на Сокирянщині, пані ЮХИМІЇ. А потім знову, знову… Вона ж, у свою чергу, зізналася, що привіз квіти із квіткової виставки із самісінької Москви її син. І тепер цією прекрасною квітковою красою добра сільська жінка ділиться із людьми…
. .Звісно ж, із літами, і ці чарівні махрові червоні полум’яні ТЮЛЬПАНИ, й ті яскраві квіти з ніжними пелюстками червоного, жовтого, оранжевого, рожевого, бузкового кольорів, й ТЮЛЬПАНИ малинові та фіолетові з білою бахрамою – я через кожних 3-4 роки намагалася розділити, розсадити, розвести, дорослі цибулини і “дітки” клала окремо у кожний рядок. І не забарилася ТЮЛЬПАНОВА краса наступного року – знову порадувала рясним різнобарв’ям навесні.
. .У добрий час, як кажуть, познайомилася я з пані ЮХИМІЄЮ. Можливо, саме завдяки їй, закоханій у квіти – дивоцвіти сільській жінці із Грубно, я задумалася над її словами, такими людяними і звичайними словами. Бо торгувала вона квітковим дивом у центрі КЕЛЬМЕНЦІВ майже щоденно.
. .Кожного разу йшли ми з донечкою ТЕТЯНКОЮ у дитячий садок, і на мить зупинялися, аби помилуватися красою БОЖЕСТВЕННОГО творіння: трояндами, гладіолусами, ромашками, тюльпанами, нарцисами різних видів і сортів.
. .- Любите квіти? – почула раптом привітний голос пані ЮХИМІЇ. – А чому би й вам не спробувати зайнятися квітникарством? – продовжувала вона.
. .- Та ні! Для себе, для душі – так! А от для людей? Це не для мене. Я не вмію. Та й здоров’я не маю, – відповіла їй.
. .- Нічого, потроху, послідовно, поступово навчитеся, – підтримувала розмову пані ЮХИМІЯ. – Та й донечка у вас підростає, помічницею буде…
. .Ось так після цієї розмови, багатоденних роздумів – започаткувалося моє улюблене квітникарство… І магазин “КВІТИ” від ТАМАРИ”…
. .                                       ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                       26 квітня 2018-21 р.
2

Автор публікації

Офлайн 5 години

Тамара Романюк

940
Коментарі: 28Публікації: 432Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій