Для голосування необхідно авторизуватись

СВЯТОШНЕ ВБРАННЯ

. .                   СВЯТОШНЕ  ВБРАННЯ
. .Наближалися храмові свята. Новосельчани причепурювали свої оселі, скуповували різний харч для приготування святкових страв. А матусі ще й турбувалися, аби придбати гарну “обновку” для своїх кровиночок, бо то була особлива радість для дітей.
. .Пригадую, мама моя через своїх знайомих купила відріз голубої шовкової тканини з малиновими квітами (раніше все було дефіцитом). А згодом і гарне вишукане платтячко з”явилося у мене, яке пошила сільська майстриня. Скільки втіхи було у малолітньої школярочки! Задивлялася у кожне дзеркало, витанцьовувала – кружляла по всіх кімнатах, бігала по заквітчаному подвір”ї! Це ж яке щастячко для русявої дівчинки – нова прекрасна сукня, що зливається з блакитними барвами неба голубого!
. .Ну й, звісно, улюблена внучка – первісточка побігла до своєї бабки НАТАЛІЇ, аби похвалитися – показатися з “обновкою” – новісіньким платтячком, яке так пасувало гарній дівчинці з великими сірими очима з голубим відтінком.
. .- Бабко, глянь, яке в мене плаття нове, – крутилася – втішалася я перед своєю бабкою. – Файно мені? Файна я?
. .- А файна! А розумна! – усміхалася літня жінка.
. .- Я щодня буду вбирати це плаття!
. .- Ні-ні, дитино! Це СВЯТОШНЕ ПЛАТТЯ! Нове вбрання треба вбирати на велике свято, у неділю, на сільський празник. Не “мастити”, аби воно чистеньке було, – повчала мене моя бабка НАТАЛІЯ.
. .Одне вбрання люди одягають вдома, коли справляються (пораються) коло хати, в іншому йдуть на роботу, а діти – до школи. А ще є СВЯТОШНЕ, НОВЕ ВБРАННЯ, на вихід, на оказію, на свято, до Церкви… – слухала я свою рідну людину, міркуючи над кожним словом, а мені здавалося, що то цікава казка, з якої не хотілося виходити…
. .А одного разу, коли бабка НАТАЛІЯ була дуже хворою і немічною, вона покликала раптом мене до себе (хоч я постійно її провідувала у старшому віці) і, витягнувши з-під подушки гаманець із грішми, простягнула мені 25 гривень (це були чималі кошти на ті часи) та й промовила:
. .- Дитино, дай мамі, най вона купить тобі “обновку” СВЯТОШНУ на згадку про мене. – Сльози стиснули горло, я пригорнулася до рідної бабки. А згодом показала їй чорну люрексову хустину з позолоченою бахромою у себе на плечах, яку мама придбала у Бричанах. Такі хустки користувалися попитом, то й виявляється, що я була “модно” вбрана.
. .Бабка НАТАЛІЯ усміхалася щасливо:
. .- Не забувай, дитино, про СВЯТОШНЕ ВБРАННЯ. Будь розумна!
. .                                         ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                         13 серпня 2021 року.
1

Автор публікації

Офлайн 3 місяці

Тамара Романюк

962
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій