Для голосування необхідно авторизуватись

ЦІ ДИВОВИЖНІ КВІТИ – РОТИКИ САДОВІ – ТАКІ ПРИВАБЛИВІ І НІЖНІ…

. .          ЦІ ДИВОВИЖНІ КВІТИ – РОТИКИ САДОВІ –
. .                     ТАКІ ПРИВАБЛИВІ І НІЖНІ…
. .Різнобарв’ям усіх кольорів веселки приваблювали – чарували зір перехожих заквітчані клумби у самісінькому центрі наших КЕЛЬМЕНЦІВ. Кожного сезону тут висаджували, висівали, доглядали, поливали, прополювали найкращі квіти різних сортів і видів. Цю дивовижну красу творили працьовиті руки самовідданих трудівників комунального господарства. Любо і мило було на початку дев’яностих років!
. .Щоденно, через увесь заквітчаний центр КЕЛЬМЕНЦІВ мандрували – йшли на “свою роботу” і ми, зі своїм первістком РОМЧИКОМ: синок – на “свою роботу” – у дитячий садок, а я – на свою роботу – у дирекцію Кельменецької районної кіномережі, де працювала редактором – методистом.
. .І майже кожного разу хлопчик зупинявся коло однієї клумби, близенько до приміщення селищної ради, й уважно роздивлявся.
. .- Мамо, дивися, які гарні СОБАЧКИ, вони РОТИКИ повідкривали, – втішалася дитина. – Всілякі – всілякі: червоні, білі, жовті, малинові, оранжеві… Це такі песики, мамо? – вигукував він. – Я не встигала за ним: РОМЧИК біля кожного кущика зупинявся, схилявся і вдихав – нюхав приємний аромат. Із деяких квіточок – РОТИКІВ сипалося чорненьке насіннячко, я підкладала долоню, потім знову, і знов… Дивлюся, – а хлопчик і свою долоньку простягає…
. .Я зрозуміла, що цьому прекрасному видовищу не буде кінця – краю, запропонувала синочкові таке:
. .Давай, будемо щодня іти з “нашої роботи”, ти будеш дивитися і любуватися своїми СОБАЧКАМИ, а мама збиратиме насіння. – Ніби-то переконала дитину.
. .Мова йшла саме про РОТИКИ САДОВІ, які незабаром з’явилися і в нашому квітнику. Бачили б ви, як дитина ледь не щодня бігала дивитися, чи ще не зійшли і не виросли “СОБАЧКИ з РОТИКАМИ”…
. .Квітували РОТИКИ САДОВІ у моєму квітнику впродовж багатьох літ. Коли квіти відцвітали, насіння насівалося – розліталося по всьому подвір’ї, зелені кущики були густими і насиченими, ніби вбраними у барвисті ніжні квіточки.
. .А потім… потім мої РОТИКИ пропали (“щезли”) – на кілька років. Я вже мала намір придбати з “ІНТЕРФЛОРИ” насіння тієї весни. Та сталося диво! Мої РОТИКИ САДОВІ знову з’явилися із землі, майже на тому ж місці. Чи не з ГОСПОДНЬОЇ волі все діється у матінки – Природи?
. .РОТИКИ САДОВІ… Так, саме ці квіти, РОТИКИ САДОВІ, або Антиринум великий (Аntirrhinum majus L) належать до невеликої групи рослин, що рясно і довго квітують від настання перших теплих весняних днів аж до осінніх приморозків.
. .Ботанічний рід Антиринума налічує за різними джерелами від 22 до 50 видів, серед яких є і виткі рослини.
. .Найпоширенішим у квітникарстві є Антуринум великий, який введений у культуру з ХVI століття (1567 р.). На його основі створено багато різноманітних сортів.
. .У народі рослину називають “СОБАЧКИ”, “ГУБКИ”, або “РОТИКИ”. Якщо натиснути на віночок квітки з боків, квітка, як ротик, відкривається, оголюючи яскраву внутрішню частину віночка.
. .Дивовижні квітки РОТИКІВ САДОВИХ – білі, жовті, рожеві, жовтогарячі, малинові, пурпурні, двоколірні або багатоколірні, зі штрихами й цяточками, із плавними переливами відтінків – роблять їх особливо привабливими.
. .”За давньогрецькою легендою у Немейському лісі жив величезний і страшний лев. Щодня він нападав на людей. Ніщо не могло завдати цьому левові шкоди: ані списи, ані стріли чи гострі мечі хоробрих воїнів не могли пробити його шкіру, вона була тверда, мов криця.
. .Коли Геракл звершив перший подвиг і вбив немейського лева, богиня Флора створила на честь цієї перемоги красиву квітку і назвала її “ЛЕВОВА ПАЩА”.
. .З того часу люди почали дарувати букети з цією квіткою хоробрим воїнам – переможцям та героям”.(“КВІТИ УКРАЇНИ”).
. .Знайдімо ж місце у своєму барвистому квітнику цим дивовижним квітам – РОТИКАМ САДОВИМ, які ще довго і чарівно квітуватимуть у нас, зігріваючи душу і серце!
. .                                              ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                              30 червня 2018-21 р.
2

Автор публікації

Офлайн 2 роки

Тамара Романюк

963
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій