Для голосування необхідно авторизуватись

УКВІТЧАЛИСЯ У ЧЕРВНЕВІ БАРВИ КВІТИ ЧАРІВНІ

. .           УКВІТЧАЛИСЯ  У  ЧЕРВНЕВІ  БАРВИ  КВІТИ  ЧАРІВНІ
. .Здавалося, то три чарівні молоді дерева уквітчалися – вбралися у ніжні світло-малинові квіточки, що розцвіли – заквітували на кожнісінькій зеленій гілочці – перед великою хатою – світлицею. Ось я йду легенькою ходою по охайному подвір’ї, ніби встеленому пухнастою зеленою ковдрою, що вкрилася вранішньою росою м’якої трави, заворожено задивляюся на тендітні світло-малинові квітки, наближаюся до них, знову йду та й любуюся…
. .Так – так, тієї сонячної і світлої літньої пори порадували мене рясним квітуванням три кущі дрібноквіткової плетистої трояндочки, яка кожного літа нагадує дивовижне квіткове деревце, і по-іншому “власноруч” створює свою яскраву декорацію і власні візерунки, розростаючись у різні боки навколо надійної металевої драбинки. І повіває тихесенько ніжний вітерець, похитуючи легесенько заквітчані молоденькі гілочки, та й здається, що ці розкішні, витончені, дрібненькі трояндочки прислухаються до грайливої мелодії літнього вітру, запрошуючи його гостинно до барвистого квіткового “царства” у веселий життєрадісний танок.
. .А ніжні світло-малинові квіти, зібрані у невеликі букетики -суцвіття на кожнісінькій гілочці, нагадують, що оте дивовижне казкове деревце не просто заквітчане ніжними квітами — трояндочками, а вкрите цілими кольоровими букетами квіткового дивограю і щомиті щасливо сповіщають: літо – літечко краснеє іде, і добрим людям БОЖЕСТВЕННУ красу несе…
. .Велично і гармонійно вписалися у квіткову палітру світло-малинових троянд і тендітних голубих дзвоників високі оранжеві лілії, які створили і доповнили чарівну природну композицію своєю неповторністю, витонченою будовою квітів на міцних стеблах, ніжним оранжевим відтінком пелюсток. Високорослі лілії, ніби справжні пані господині, споглядають усміхнено на увесь мальовничий квітник, охоплюючи уважним і зосередженим поглядом свій барвистий і яскравий розмай.
. .Міцно обійнявши свою гарну сусідку, пригорнулися до виткої малинової трояндочки малесенькі квіточки білоцвіту, що закрутився своїми кучерявими гілочками – стебельцями навколо металевої драбинки. Квіти його на вигляд схожі на дрібненькі квіти – зірочки хіонодокса або голубого флокса шиловидного.
. .А он – там і там духмяним ароматом заполонили мене ніжні квіти лілії білосніжної, яка розцвіла щиро і вдячно у відповідь яскравому сонечку на радість усім перехожим. По-особливому приємно і легко дихається у надвечір’я, коли відчувається дивовижний запах на всеньке заквітчане подвір’я. Без цих українських білесеньких квітів, здавалося б, не обходиться жоден гарний квітник сільських господинь, адже саме о цій літній порі виринають теплі спогади про рідну оселю, дорогу ріднизну, незабутню сільську хату з маминими квітами – дивоцвітами.
. .Починають розцвітати і дарувати свою неймовірну красу вишукані квіти лілії білої королівської, яка урочисто переймає естафету квітування від лілії білосніжної, й по-своєму гарна і чарівна. “КОЖНА КВІТКА ФАЙНА ПО СОБІ…”, – не один раз згадую, як казала моя бабка НАТАЛІЯ.
. .Не відстають від своїх подружок – сестричок й оранжеві лілійники, які вибухнули яскравим квітуванням у ці сонячні погожі дні і гармонійно збагатили кольорову палітру веселкового різнобарв’я. Та й ніжні гвоздички багаторічні розсипалися барвистими острівцями серед багатого заквітчаного розмаю.
. .А рудбекія! Сонячні квіти! Квіти світла! Квіти радості! Квіти щастя! КВІТИ ВСЕСВІТУ! – як би тільки не називала я ці витончені, гарячі, світлі, неймовірні ГОСПОДНІ створіння… Коли розцвітають ці сонячні квіти, то здається мені, що всеньке сонячне проміння зігріває саме мій барвистий дивограй. Виринаючи цілими витонченими кошиками – суцвіттями із матінки – Землі, жовта яскрава рудбекія звеселяє і тішить усе довкола. Диво дивовижне!
. .Велично і гонорово продовжує квітувати – дивувати нас цариця всіх прекрасних квітів на Землі – чарівна троянда, яка дарує – роздаровує свою неповторну ГОСПОДНЮ красу усенькому світові…
. .УКВІТЧАЛИСЯ – УБРАЛИСЯ У ЧЕРВНЕВІ БАРВИ КВІТИ ЧАРІВНІ!
. .                                                 ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                                                 19 червня, 2019-21 р.
3

Автор публікації

Офлайн 4 години

Тамара Романюк

933
Коментарі: 28Публікації: 429Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій

2 коментарі “УКВІТЧАЛИСЯ У ЧЕРВНЕВІ БАРВИ КВІТИ ЧАРІВНІ”