Для голосування необхідно авторизуватись

ПРО СОВІСТЬ І ПОТРЕБУ ЛЮБИТИ, ПРОЩАТИ, КОРИТИСЯ…

. .ПРО  СОВІСТЬ  І  ПОТРЕБУ  ЛЮБИТИ,  ПРОЩАТИ,  КОРИТИСЯ…
. .- БІБЛІЮ читаєте? – це найперше, про що я часто запитую, знайомлячись із людьми, або спілкуючись зі знайомими, друзями, близькими.
. .- Так, читаю, або вивчаю самостійно, відвідую БОГОслужіння у церкві чи йду у Дім молитви на зібрання, проводжу багато часу у молитві наодинці з БОГОМ, – відповідають одні.
. .- А нащо нам БІБЛІЯ? Головне – знати і виконувати (“сповняти”) десять заповідей, – кажуть інші.
. .Та насправді ці десять заповідей БОЖИХ не виправдовують істинного християнина перед БОГОМ, не звільняють від відповідальності за ближнього. Найголовнішою заповіддю нашого життя є наша СОВІСТЬ.
. .Саме на цьому, на СОВІСТІ нашій, наголошував у своїй проповіді один із духовних наставників у програмі радіоефіру напередодні свят-вечора та РІЗДВА ХРИСТОВОГО кілька років тому. Відтоді пройшло чимало часу, а я й досі згадую ту програму й повертаюся до роздумів про вічність і таїну нетлінності зв’язку людини з БОГОМ.
. .”БО ПОХВАЛА НАША – ЦЕ СВІДЧЕННЯ СОВІСТІ НАШОЇ, ЩО В СВЯТОСТІ І В ЧИСТОТІ БОЖІЙ…” – навчав св. ап. Павло (Друге посл. Коринт., 1:2).
. .СОВІСТЬ – це своєрідний контролер, барометр нашого життя: дій, вчинків, спілкування. Добро ми робимо чи зло, з вигодою чи без вигоди, з власної волі чи примусово.
. .БІБЛІЯ вчить: “ЛЮБІТЬ ВОРОГІВ ВАШИХ, БЛАГОСЛОВЛЯЙТЕ ТИХ, ХТО ПРОКЛИНАЄ ВАС, РОБІТЬ ДОБРО ТИМ, КОТРІ НЕНАВИДЯТЬ ВАС, І МОЛІТЬСЯ ЗА ТИХ, ХТО КРИВДИТЬ І ПЕРЕСЛІДУЄ ВАС” (Посл. св. ап. Матвія, 5:44).
. .- Невже це можливо? – подумаємо ми. Сьогодення таке крихке, ненадійне, – хвилюємося ми. На Донбасі завалило шахту. На Рівненщині скоєно автокатастрофу. На Закарпатті вийшли з берегів гірські ріки. Ще десь стався вибух у багатоповерхівці, втопилося кілька людей у Дністрі… Думаю, ми всі добре поінформовані про ці та інші події і трагедії. По-моєму, відповідь зрозуміла: ми не живемо по СОВІСТІ…
. . – “ЄВРОПО, ВІЛЬНИЙ СВІТЕ, –
. . – ЧИ УКРАЇНЦІ НЕ ЛЮДИ,
. . – ЩО ЇХНІ СВЯТИНІ ОСКВЕРНЯЮТЬ БЕЗ ПЕРЕРВИ,
. . – І НІХТО НЕ ПРОТЕСТУЄ ПРОТИ ЦЬОГО”, –
говорив митрополит ІЛАРІОН.
. .То хто ж нас оскверняє? Ми самі себе оскверняємо. Своєю байдужістю. Байдужістю до себе, до своїх дітей, до батька – матері, до природи – матінки, до навколишньої краси, до святині – духовності, до оберегів нашого життя і, врешті – решт, до держави УКРАЇНА.
. .Християнин повинен бути зразковим громадянином своєї Батьківщини. Він покликаний коритися владі не тільки “ЗІ СТРАХУ ПОКАРАННЯ, АЛЕ Й ЗАРАДИ СОВІСТІ” (Посл. св. ап. Павла Римл. 13:5).
. .Заповідь БОЖА вчить: – “ТО Ж УСЕ, ЧОГО ВИ БАЖАЄТЄ, ЩОБ ЧИНИЛИ ВАМ ЛЮДИ, ТАК САМО І ЧИНІТЬ ВИ ЇМ…” (Посл. св. ап. Матвія, 7:12). Інша нагадує: “ЛЮБИ БЛИЖНЬОГО СВОГО, ЯК САМОГО СЕБЕ” (Посл. св. ап. Матвія, 22:39), а значить, треба жити по СОВІСТІ.
. .Людина повинна жити не за своїми примхами й не за порадами інших людей, а згідно з вимогами БОЖОГО ДУХА, що живе в ній, – радить нам відомий філософ – мислитель ГРИГОРІЙ СКОВОРОДА.
. .Десь у глибині душі, я переконана, людина часто замислюється: чому світ такий жорстокий? Чому ГОСПОДЬ БОГ до одних прихильний, а до інших – ні? Чи можливо жити по СОВІСТІ сьогодні? Як зрозуміти єдність заперечностей? Коли, нарешті, закінчаться такі жахливі випробовування для людини?
. .Відповідь однозначна: тоді, коли житимемо по СОВІСТІ, житимемо згідно заповідей БОЖИХ… Якщо ж ні, якщо ж наш внутрішній контролер – СОВІСТЬ – не розвинений або захований, то не забуваймо: над кожним із нас тяжіє закон справедливості, який у певний час повертається до нас бумерангом. Задумаймось: відповідь буде не з того боку, звідки ми очікуємо…
. .Тільки милосердя вище над справедливістю. А милосердя треба заслужити.. Прощення треба вимолити у БОГА. “МИЛОСЕРДЯ БОЖЕ ВЕДЕ ТЕБЕ ДО ПОКАЯННЯ” (Посл. св. ап. Павла Римл. 2:4). Людина віруюча покладається тільки на БОГА. Спілкуючись з БОГОМ через подяку, молитву, прохання, славослів’я, виконуючи заповіді БОЖІ, вона живе по СОВІСТІ. Намагається жити по СОВІСТІ. І найголовніше – боїться БОГА, стає мудрою і щасливою. Бо ж написано: “ТА Ж СТРАХ ГОСПОДНІЙ – ЦЕ МУДРІСТЬ, А ВІДСТУП ВІД ЗЛОГО – ЦЕ РОЗУМ!” (Книга Йова, 28:28).
. .А щоб напитися цієї життєдайної цілющої води, яка б втамувала нашу духовну спрагу, треба постійно пам’ятати і виконувати заповіді БОЖІ, вивчаючи СВЯТЕ ПИСЬМО. Бо, по суті, вся БІБЛІЯ і є головною заповіддю нашого життя. Тому що “БОГ Є ЛЮБОВ” (Посл. св. ап. Івана, 4:16).
. .                         ТАМАРА РОМАНЮК,
. .                         18 червня 2017-21 р.;
2

Автор публікації

Офлайн 3 тижні

Тамара Романюк

960
Коментарі: 28Публікації: 441Реєстрація: 06-02-2020

Вибір видавця (Вересень 2021)

Достижение получено 18.10.2021

Титул: Вибір видавця (Вересень 2021)

Небайдужий читач

Достижение получено 16.02.2020

Титул: Небайдужий читач

Присвоюється користувачу, який оцінив 50 і більше публікацій